EGM Trafik Cezası Öğrenme

EGM Trafik Cezası Öğrenme

EGM Trafik Cezası Öğrenme 2017

Trafik cezalarını öğrenmek isteyen vatandaşlarımız için internet üzerinde sorgulama siteleri hizmet vermektedir. Bunun dışında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne giderek trafik cezalarını sorgulamak, ehliyete veya şahsa yazılan trafik cezalarını öğrenmek, ceza puanını öğrenmek mümkündür. Bu yazımızda sizlere en çok merak edilen sorularınızın yanıtlarını açıklıyoruz. Trafik cezası nasıl öğrenilir, EGM trafik cezası öğrenme nasıl yapılır, internetten trafik cezası öğrenmek mümkün müdür, trafik cezaları internetten ödenebilir mi gibi sorularınızın yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Trafik Cezalarını Nasıl Öğrenebilirim?

Trafik cezalarınızı öğrenmek için Emniyet Müdürlüğüne gidebilirsiniz. Emniyet Müdürlüğü’nde trafik cezalarınızı öğrenebilir, ceza puanlarınızı sorgulayabilirsiniz. Tarafınıza veya ehliyetinize yazılmış cezaları, plakaya yazılmış cezaları öğrenmeniz mümkündür. Ancak bunu Emniyet Müdürlüğü’ne gitmeden de yapabilmeniz mümkün. Online işlemler olarak adlandırdığımız internet üzerinden işlem yapılabilen sayfalar sayesinde trafik cezalarınızı öğrenmeniz ve aynen yukarıda bahsettiğimiz sorgulama ve bilgi teyidi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

EGM Trafik Cezası Nasıl Öğrenilir?

İnternet üzerinden trafik cezalarınızı öğrenmek için EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) sayfasına giriş yaparak TC kimlik numarası, ad, soy ad ve doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girerek EGM ile trafik cezalarınız hakkında bilgilendirilebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğünün online olarak verdiği bu hizmet sayesinde çok kolay bir şekilde trafik cezalarını öğrenme fırsatına sahip olduğunuzu belirtelim. Ayrıca devlet kurumları ile ilgili tüm işlemlerin yapılabildiği E-Devlet ile trafik cezaları öğrenme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

E-Devlet İle Trafik Cezası Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden tüm devlet kurumlarına ait bilgilerinizi kontrol edebilir, sigorta ve maaş bilgilerine ulaşabilir, trafik cezalarınız ve diğer borçlanmalarınız hakkında da sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numarası ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek ve nüfus cüzdanınız ile başvurarak saniyeler içinde E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra trafik cezalarınızı da sorgulayabilirsiniz.

İnternetten Trafik Cezası Ödeme

İnternet üzerinden sorgulama işlemleri yapılabildiği gibi trafik cezalarının da ödenmesi mümkün. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) üzerinden anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarınızla online trafik cezası ödeme yapabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan 2015 Askeri Lise sınavı başvuru formu başlıklı makalemizde 2015 Askeri Lise giriş şartları, Askeri Lise giriş boy kilo şartı ve Askeri Liselere giriş şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ