Hgs Ceza Sorgulama ve HGS Ödeme

Hgs Ceza Sorgulama ve HGS Ödeme

Hgs Cezası Ödeme

Sürücüleri sürekli ilgilendiren konulardan biridir. Sürücüler trafikte HGS ihlali yaptıklarında ceza alıp almadıklarında konusunda daima tedirgin olmaktadırlar.

HGS Cezasının Ödeme Yöntemleri

HGS gişelerinde sürücüler geçiş ihlali yaparak geçtiklerinde geçtikleri aracın plakasına 15 gün içerisinde HGS veya OGS aboneliği bulunduğu takdirde hesaplarından kesilerek ceza yansımamaktadır. Ancak 15 gün içerisinde HGS veya OGS aboneliği yaptırmayan sürücülere ceza plakalarına yansıyacaktır. Sürücüler araçlarının plasına ceza olup olmadığını e- devlet sitesine giriş yaparak hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebileceklerdir.

E-devlete yeni güncellemeyle birlikte otoyollardaki geçiş ihlalini cezalarını göstermektedir. Ancak e-devlet kullanıcılar araçlarının plakasını ve telefon numaralarını e-devletten kayıt ettirdiklerinde cezalarını telefonlarına gelen mesaj yoluyla öğreneceklerdir. HGS cezalarını bu yöntemle bildirdikten sonra kullanıcılar yeni bir abone açtıklarında ceza yemekten kurtulmuş olacaklardır. Sürekli otoyola çıkacak sürücüler zorunlu olarak HGS veya OGS aboneliğini almak zorundalar. Bu kurala uymayan sürücüler her zaman cezadan kaçamayacaklardır.

HGS Sistemine Kayıt

HGS veya OGS sistemine kayıt olmak için öncelikle PTT’ye veya anlaşmalı bankalara giderek HGS veya OGS kaydını oluşturmak mümkündür. Sisteme kayıt olduktan sonra ise müşteri hizmetlerine kayıt olarak HGS ve OGS sisteminden bütün bilgilerinizi ve bakiyelerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için ise müşteri hizmetlerinin sayfasına giriş yaparak HGS ürünün ve TC kimlik numaranız ile kayıt ol bölümünden kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra ise bütün işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

HGS Sistemine Otomatik Talimat

Sürücüler HGS veya OGS aboneliklerine daima bakiye yüklemek için kurumlara gitmek istemiyorsa otomatik talimatı vererek bakiyesi bittiğinde otomatik olarak yüklenir. Sürücü PTT veya Banka şubesine giderek bu işlemi gerçekleştirebilir.

HGS Aboneliğini İptal Ettirmek İçin Yapılması Gerekenler

Sürücü adayları aracını sattıysa eğer HGS veya OGS aboneliklerini iptal etmek için en yakın PTT veya banka şubesine giderek iptal edebilir ve içerisindeki bakiyeye bakılarak kalan miktar müşteriye iade edilmektedir. Sürücü sattığı aracın üzerindeki HGS etiketini çıkartarak iptalini sağlamış olmaktadır. HGS veya OGS işlemi için bizzat kişinin kendisi giderek TC Kimliği ile PTT veya banka kurumuna gitmesi yeterli olacaktır.


Bir önceki yazımız olan 2015 Askeri Lise sınavı başvuru formu başlıklı makalemizde 2015 Askeri Lise giriş şartları, Askeri Lise giriş boy kilo şartı ve Askeri Liselere giriş şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ