Bağ-Kur Gecikme Zammı Hesaplama

Bağ-Kur Gecikme Zammı Hesaplama

bagkur-Bağkur 1972 yılında kurularak esnaf ve sanatkarlara prim ödeme yoluyla emekliliğin yolunu açmış bir kurumdur. Esnaf ve sanatkârlar ile bağımsız çalışanların sosyal sigortalar kurumu kısa adı ile BAĞ-KUR şimdi SGK çatısı altında işlemlerini yürütmektedir. Bağkur mensupları SGK kapsamında 4/B statüsünde değerlendirilirler. Esnaf ve sanatkârlar ve diğer bağımsız çalışan sigortalılar, çiftçiler, muhtarlar 4/B statüsünde toplanmaktadır. Bağ-Kur çalışanları ve Bağ-Kur emeklileri tüm sorgulama işlemlerini SGK internet sitesinden online olarak şifresiz yapmaktadır. Ayrıca e-devlet sitesinden de tüm sorgulamalar şifresiz olarak yapılmaktadır.

Bağ-Kur Primi Gecikme Zammı Nasıl Sorgulanır?

Bağ-Kur mükellefleri her ay kuruma düzenli olarak prim ödemektedir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı primlerini ödemeyen mükelleflerin prim borçlarına faiz uygulanmaktadır. İnternet üzerinden Bağ-Kur Primi Gecikme Zammı sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tüm sorgulamalar için SGK sitesine giriş yapabilir ya da yazının altında vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak yönlendirildiğiniz sayfa içerisinde Bağ-Kur Primi Gecikme Zammı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bağ-Kur Primi Gecikme Zammı  sorgulamasında T.C. kimlik numaranız ve sicil numaranız istenmektedir.

Bu bilgileri doğu bir şekilde girdikten sonra sorgula sekmesine tıklayarak Bağ-Kur Primi Gecikme Zammı sorgulama işlemi ile aylığınıza gelecek artışı detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bağ-Kur Primi Gecikme Zammı  Sorgulamak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ