Bağkur Emekli Maaş Bilgisi

Bağkur Emekli Maaş Bilgisi

bagkur-Bağ-Kur‘lular (4B’liler) Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında olduklarından tüm sorgulamalarını internet üzerinden yapabiliyorlar. SGK sitesinden ya da e-devlet üzerinden online tüm merak ettikleri sorgulamaları yaparak bilgilerine ulaşabiliyorlar. SGK emekli aylığı hesaplama hizmetini Bağ-Kur’lular için de veriyor.

Çalışanlar, çalışma hayatı boyunca emekli olmayı, evde oturarak maaşları almayı hayal ederler. Ancak ne kadar emekli maaşı alacakları da sürekli kafalarını meşgul eder. Çalışanlar ‘Bugün emekli olsam ne kadar emekli aylığı alırım, emekli olunca ne kadar maaş alırım,  sorusuna cevap bulabilmek için sorgulamalar yapar.

4/B sisteminde kayıtlı olan hizmetinize ve hizmet süresine göre emeklilikte alınacak maaşın tutarı değişiklik gösterir. Bağkur’luların primlerini ödediği dereceye göre de alacakları emekli aylığı farklı olmaktadır. Bağkur Emekli Maaş Bilgisi Bağkur giriş tarihi, ödenmiş prim gün sayısı, cinsiyetinize göre hesaplanarak yaklaşık bir değer ortaya çıkar.

Emeklilik zamanı geldiğinde emeklilik başvurusu yapıldığında hizmetler ve kayıtlar incelendikten sonra kesin maaş hesaplanabilir.

Eğer sizde tahmini olarak ne kadar emekli aylığı alacağınızı öğrenmek isterseniz SGK sitesinde sorgulama ekranını tıklayabilirsiniz. Ancak bu ekranda hesaplanmış aylık resmi evrak olarak kullanılamaz.

Hizmet bilgileri doğru ve eksiksiz girilmemişse aylık bu ekrandan hesaplanamaz. 5400 günden az kayıtlı hizmeti bulunan kişiler için de aylık hesaplanamaz.

Bu ekranda aylığınızın hesaplanması, aylığı hak ettiğiniz anlamına gelmez.

Bağkur Emekli Maaş Bilgisi sorgulamak için tıklayınız.

 


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ