Bağkur Hizmet Listesi

Bağkur Hizmet Listesi

bagkur-Bağ-Kur, 1967 yılında esnafın, kendi işini yapan, kendi işyerini açan veya kendi işyerini işleten kişilerin sosyal güvenlik işlemlerini yapmak üzere kurulan bir kurumdur. Ancak bir süredir Emekli Sandığı, SSK ile SGK çatısı altında hizmetlerini sürdürmeye başladı.  Bağkur çatısı altındaki sigortalılar kuruma düzenli olarak farklı basamaklardan prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden ve emeklilik hakkından yararlanır. Bağkur malüllük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı yapan, emeklilikte aylık ödemesi yapan bir kuruluştur.. Bağkur mensupları çeşitli sosyal yardımlardan da yararlanır. Sigortalılar Bağkur bilgilerine daha önceleri e-devlet hizmetleri kapsamında şifre ile girebiliyorlardı. Ancak SGK bu hizmetlerin artık şifresiz verilmesini kararlaştırdı. Artık birçok hizmet şifresiz olarak öğrenilecek.

Şifresiz Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama 

SGK, şifresiz işlemler kapsamında Bağkur Hizmet Dökümünü de ekledi. Bağkur Hizmet Dökümü’nü görmeniz için, SGK sayfasını açarak, açılacak sayfada “E-Hizmetler” bağlantısına tıklayın.

Şifresiz Bağkur Hizmet Listesi almak için tıklayınız. 

Önünüze gelecek ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Hizmet Dökümü 4B” linkine tıklayarak, Bağkur Hizmet Dökümü’nü görebilirsiniz. Bağkur Hizmet Dökümü’nü “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

Sms ile Bağkur bilgilerine erişim 

SGK’nın resmi sitesine giderek, üzerinize kayıtlı cep telefonunuzu veri tabanına ekleyerek birçok bilgiyi anında SMS ile öğrenebiliyorsunuz. SGK, cep telefonundan ücretsiz olarak Bağkur Hizmet dökümü ve diğer bilgilere erişim hizmeti veriyor. Bağkur mensuplarına birçok hizmet SGK artık ücretsiz SMS yoluyla da hizmet veriliyor.


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ