Bağkur No Sorgulama

Bağkur No Sorgulama

bagkur_numarasi_nasil_ogrenilirBağkur Sicil Numarası vatandaşların işlerinin hızlı görülmesi için sisteme kayıt numarasıdır. Her Bağ-kur’lunun özel bir Bağ-kur no’su vardır. Eğer Bağ-kur numaranızı bilmiyorsanız sistemden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. SGK’nın resmi internet sitesinde Bağkur Sicil No Sorgulaması bölümünden TC. kimlik numarası ile bu sorgulamayı yapabilirsiniz.

Bağkur Sicil No’nuzu öğrenmek için, SGK internet sitesine veya şifresiz olarak e-devlet sitesine giriş yaparak açılacak sayfada “E-Hizmetler” bağlantısına tıklayın. Önünüze gelecek ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Hizmet Dökümü 4B” linkine tıklayarak, hem Bağkur Hizmet Dökümü’nü, hem Bağkur Sicil No’nuzu görebilirsiniz. Bağkur Sicil No Sorgulaması’nı “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

Bağkur No, Bağkur Sicil No Sorgulama ekranına ulaşmak için tıklayınız. 


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ