Bağkur Sigortalı Hizmet Listesi

Bağkur Sigortalı Hizmet Listesi

bagkur-Bağkur Sigortalıları merak ettiği tüm sorgulamaları internetten yapabiliyorlar. 4/B’ye tabi olan çalışanlar, emekliler sorgulama işlemlerini online yapabiliyorlar.

Bağ-Kur, esnafın, kendi işini yapan, kendi işyerini açan veya kendi işyerini işleten kişilerin sosyal güvenlik işlemlerini yüüürüten bir kurumdur. Ancak daha sonra Bağkur’da Emekli Sandığı ve SSK ile SGK çatısı altında hizmetlerini sürdürmeye başladı.  Bağkur sigortalıları kuruma farklı basamaklardan prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden ve emeklilik hakkından yararlanmaktadır. Bağkur malüllük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı yapan, emeklilikte aylık ödemesi yapan bir kuruluştur. Sigortalılar Bağkur ile ilgili sorgulamalrınıdaha önceleri e-devlet hizmetleri kapsamında şifre ile yapabiliyorlardı. Ancak SGK bu hizmetleri artık şifresiz olarak erişiliyor.

 Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK, şifresiz işlemler kapsamında Bağkur Hizmet Dökümünü de ekledi. Bağkur Hizmet Dökümü’nü görmeniz için, SGK sayfasını açarak, açılacak sayfada “E-Hizmetler” bağlantısına tıklayın.

Şifresiz Bağkur Hizmet Listesi almak için tıklayınız.

Önünüze gelecek ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Hizmet Dökümü 4B” linkine tıklayarak, Bağkur Hizmet Dökümü’nü görebilirsiniz. Bağkur Hizmet Dökümü’nü “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ