Bağkur sorgulama hizmet dökümü

Bağkur sorgulama hizmet dökümü

bagkur-4/B’ye tabi olan mükellefler (Bağkur) her konudaki sorgulamaları online olarak yapmaktalar. 4/B’ye tabi olan çalışan Bağkur mensupları prim hesaplamalarını, prim borçlarını, hizmet dökümünü, emeklilik süresi hesaplamalarını, emekli maaşı hesaplamalarını online olarak yapmaktalar.

Esnafın, kendi işini yapan vatandaşın, kendi işyerini açan veya kendi işyerini işleten kişilerin, çiftçilerin sosyal güvenlik işlemlerini yürüten Bağ-Kur, şimdi Sandığı ve SSK ile SGK çatısı altında hizmetlerini sürdürmektedir. Düzenli olarak primlerini ödeyen Bağkur sigortalıları kuruma sağlık hizmetlerinden ve emeklilik hakkından yararlanmakta. Bağkur malüllük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı ile de priö ödeyen mükelleflere hizmet vermekte. Emekliliği hak eden sigortalılara emeklilikte aylık ödemesi yapan kuruluş ile ilgili tüm sorgulamalar e-devletten ve SGK sitesinden yapılmakta. Sigortalılar tüm sorgulamalarını daha önceleri e- şifre ile yapabiliyorlardı. Ancak SGK bu hizmetleri artık şifresiz olarak erişime açtı. SGK, şifresiz işlemler kapsamında Bağkur Hizmet Dökümünü de ekledi. Bağkur Hizmet Dökümü’nü görmek için, SGK sayfasını açarak, açılacak sayfada “E-Hizmetler” bağlantısına tıklayın.

Şifresiz Bağkur Sorgulama yapmak için tıklayınız

Yukarıdaki bağlantıdan açlıan ekranda “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” bilgilerini eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada “Hizmet Dökümü 4B” linkine tıklayarak, Bağkur Hizmet Dökümü’nü görebilirsiniz. Bağkur Hizmet Dökümü’nü “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Muhtaçlık aylığı yönetmeliği değişti başlıklı makalemizde Kimler muhtaçlık Aylığı Alabilir, kimsesiz aylığ ve muhtaçlık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ