Banka Paranız var mı? Tıklayın, Öğrenin!

Banka Paranız var mı? Tıklayın, Öğrenin!


Bankada Paranız var mı? Tıklayın, Öğrenin!Bankada unutulan mevduatlar bir müddet sonra zaman aşımına uğruyor.  Bankalarda unuttuğunuz hesabınız var mı, tıklayın, öğrenin, paranız boşa gitmesin!

Türkiye Bankalar Birliği, unutulan hesapların kontrolü için bir hizmet başlattı. Bankalarda unutulduğu için, 2012 yılının sonunda zamanaşımına uğramış olan hesaplar için arama motoru açtı. www.zamanasimi.org internet sitesi üzerinden artık herkes, arama motoruna isim ve soyisim ve güvenlik kodunu girerek girişi yaparak mevduat sorgulaması yapabilecek. Bu uygulamayla unutulan ve 15 Haziran 2013 tarihine kadar bankalardan tahsil edilebilecek olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklarını öğrenmek mümkün olabilecek.

Türkiye Bankalar Birliği zamanaşımı konusunda uyardı.

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde işlem yapmayanlar zamanaşımına uğrar. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesinin uygulamasına ilişkin yayımlanan Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan edilecektir.

Bu çerçevede, listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Bankada Paranız var m? Tıklayın öğrenin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. hasan şen dedi ki:

    bende tc ziraat bankasına samsun vezirköprü şubesine sene 1994 de para yatırdım ama şimdi göremiyorum zaman aşımına uğradıysa bankada neden gözükmüyor ne yapmam gerek 1994 den beri bankaya uğramadım ama şimdi yok görünmüyor ne yapmam gerek banka hesap cüzdanımda kayıp

  2. bahadir dedi ki:

    paran mı kalır bırakmazlar 😀

BİR YORUM YAZ