Bankaların ‘bedelli’ kredi kampanyaları

Bankaların ‘bedelli’ kredi kampanyaları

Bedelli Askerlik komisyondan geçti. Bedelli Askerlik için ödenecek bedel ise 18 bin TL olarak açıklandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu bedelli için bu kez taksitlendirme düşünmediklerini belirtti. Bu açıklama üzerine bedelliye hak kazananlar 18 bin TL peşin ödemeyi nasıl yapacaklarını araştırmaya başladılar. Bedelli askerlik için bankalardan kredi çekmek isteyenler kredi oranlarını araştırmaya başladı. Davutoğlu’nun bedelli askerlik açıklamasının ardından bankalar da beklenen “Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası” duyurularına başladı.

Banka, banka ‘bedelli’ kampanyaları

Bedelli askerlik detayları kesinleştiği Salı gününden beri bu fırsattan yararlanmak isteyenler için bankalar devreye girdi. İhtiyaç sahiplerinin öncelikli finansman kaynağı olan bankalar bedelli askerlik kredi kampanyası yarışına girdi.

Uzun süredir bedelli askerlik çıkmasını bekleyen gençler, müjdeyi duyar duymaz nakit arayışına girdi. Arabasını satarak, annesinin altınlarını bozarak 18 bin lirayı denkleştirmeye çalışanların dışında, bazısı da bankalardan kredi çekerek bedelli askerlik tutarını ödemek için uğraşıyor.kredi-dosya-masrafi-iadesi-2015-1

Bankalar şimdiden cazip koşullarda bedelli askerlik yapmak isteyenlere ra kredi imkanı sunuyor.

AA muhabiri bankalardan aldığı kampanya bilgilerine göre adaylar, bankalardan 18 bin TL’yi yüzde 0,9 – 1,15 faiz oranı, 12 -36 ay vade aralığında ve ortalama 610-650 TL aylık taksit ödemeleri şeklinde kullanabilecek.

Ancak bazı bankalar çıtayı yükselterek 3 ay taksit erteleme imkanı sunuyor, bazıları da dosya masrafı da almıyor. Bu nedende bedelli askerlik yapmayı düşünenler hangi bankanın kampanyası daha cazip diye araştırmalara başladılar.

İşte bazı bankaların ‘bedelli’ kampanyaları

Bedelli askerlikten yaklaşık 700 bin kişinin yararlarlanabileceği hesaplandığında 12 -13 milyar liralık bir kaynak yaratılması söz konusu olacak.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, bedelli askerlik ücretinin finansmanı için müşterilerine 36 ay vade, yüzde 1,14 faiz ve yüzde 0,5 masraf oranıyla 18 bin TL tutarında kredi sunuyor.

Bedelli askerlik kredisi için, Garanti Bankası şubelerinden ya da 444 0 335 Tam Destek Hattı’ndan başvuru yapılabiliyor. Kampanya, bedelli askerlik başvurularının son gününe kadar devam ediyor.

Garanti Bankası isteyenlere, değişen tutar ve uygun oranlarda 36 ay vadeye kadar kredi verebiliyor. Ayrıca bedelli askerlik amacı için de kullanılabilecek, değişik tutar ve vadelerde avantajlı kredi kampanyaları devam ediyor. Örneğin, 3 bin TL’ye kadar olan düşük tutarlı kredi taleplerinde, faizler yüzde 0,95’e kadar geriliyor.

Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası’na ilişkin bilgiler şöyle:

 

Kredi Tutarı Faiz Oranı Kredi Vadesi Taksit tutarı Kredi tahsis ücreti Sigorta Bedeli Maliyet Oranı Aylık Maliyet Oranı Yıllık
18.000 TL %1,09 12 1.630,57 TL 90 TL 270 TL %1,55 18,60
18.000 TL %1,14 36 636,53 TL 90 TL 270 TL %1,46 17,50

Kredi Tutarı   Faiz Oranı     Kredi Vadesi Taksit tutarı   Kredi tahsis ücreti   Sigorta Bedeli          Maliyet Oranı Aylık    Maliyet Oranı Yıllık

Akbank

Akbank ise bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere yönelik olarak 36 ay vadede masrafsız ve uygun geri ödeme seçenekleri sunacak. Bu özel kredi olanağından, bedelli askerlik adayının kendisi yararlanabileceği gibi aileleri de yararlanabilecek. Tüm Akbank şubelerinden başvurulabilecek olan bu kredi için müşterilerden ekstra bir belge ve dokümantasyon istenmeyecek.

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Akbank Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası ile 18 bin TL’lik bedeli, 36 ay vadede aylık 640 TL’den başlayan taksitler halinde ve masrafsız olarak ödeme imkanı sunduklarını dile getirdi.

Kredinin bugün alınıp, taksit ödemelerine 3 ay sonra başlanabileceğini ifade eden Tözge, “Müşterilerimize kolay ve hızlı kredi kullanım süreçleri sunabilmek için, bedelli askerlik kredisinde standart ihtiyaç kredisi başvuru belgeleri haricinde ek bir belge talep etmiyoruz. Kredi başvurusunu asker adayının kendisi yapabileceği gibi ailesi veya yakınları da bedelli askerlik tutarının finansmanı için başvurarak bedelli askerlik kredisini kullanabilir” dedi.

Akbank Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası’na ilişkin bilgiler şöyle:

Kredi Tutarı Faiz Oranı Kredi Vadesi Taksit tutarı Kredi tahsis ücreti Sigorta Bedeli Maliyet Oranı Aylık Maliyet Oranı Yıllık
18.000 TL 1,17% 12 1.640 TL 0 TL 126,70 TL 1,61% 19,30%
24 889 TL 1,51% 18,16%
36 640 TL 1,48% 17,76%

Kredi Tutarı   Faiz Oranı     Kredi Vadesi Taksit tutarı   Kredi tahsis ücreti   Sigorta Bedeli          Maliyet Oranı Aylık    Maliyet Oranı Yıllık

DenizBank

DenizBank ise 36 aya varan vadelerle avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunuyor. Bedelli askerlik için gerekli 18 bin TL’nin 36 ay vadeli taksit tutarı 648 TL oluyor.

TEB

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise 18 bin TL kredi miktarı için 36 ay vadede yüzde 0,99 faiz oranıyla kredi kullananlar, aylık 617,44 TL ödeyecekler. TEB, kredi kullanımında 3 ay taksit erteleme seçeneği de sunuyor. 3 ay taksit erteleme talep edilmesi durumunda ise aylık faiz oranı yüzde 1,05 oluyor.

Şekerbank

Şekerbank, bedelli askerlik kapsamındaki finansal ihtiyaçları 36 aya varan vade ve yüzde 1,15 faiz oranıyla karşılayacak. Banka, 20 bin liraya kadar kullanım imkanı sunulan bedelli askerlik kredisi kampanyası kapsamında masraf almayacak.

Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, şunları kaydetti:

“Yüzde 65’i Anadolu’da bulunan yaygın şube ağımız sayesinde Türkiye’nin dört bir yanında bedelli askerlikle ilgili finansman taleplerine cevap verebilmek adına uygun koşullarda bir ürün geliştirdik. 20.000 TL’ye kadar sunduğumuz kredi imkanından faydalanacak bedelli askerlik kredisi müşterilerimizden kredi tahsis ücreti de almayacağız.”

Ertürk, 2011 yılında yine gündemde olan bedelli askerlik finansman talebi konusunun gelecek talebe ilişkin önemli bir referans olduğunu belirterek, ” Bedelli askerlik kredilerinden 2011 yılında 70 bin kişi yararlanmış ve bu kapsamda toplam 2,2 milyar TL kredi sağlanmıştı. Bu yıl dabedelli askerlik kredileri kapsamında yüksek bir talep bekliyoruz” dedi.

ING Bank

ING Bank, Bedelli Askerlik Kredisi, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla şu koşullarla sunulmuş:

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi faiz oranları yüzde 1,14 olarak sabitlenmiş. 18000 TL kredi 36 ay vade üst limitleri ile sınırlı, ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi dosya masrafı, başvurulan kredi tutarının yüzde 0,5’i olarak alınıyor

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi hesaplama verilerinde, 18000 TL bedelli askerlik kredisi örneği için faiz, masraf ve maliyet bilgileri için aşağıdaki tabloyu kullanabilirsiniz.

ABank

ABank, bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenlere özel, aylık yüzde 1,09’dan başlayan faiz oranları, 36 aya kadar vade ve 635 TL’den başlayan geri ödemelerle kredi fırsatı sunuyor. Kampanya kapsamında, 3-12 ay arasında vade tercih eden tüketiciler, kredilerini yüzde 1,09 faiz oranıyla kullanabilecekken, 13-36 ay arasında vadeli krediler için yüzde 1,13 faiz oranı uygulanacak. Kredi tahsis ücreti ve kredi hayat sigortası gibi ek maliyetlerin kredi tutarına dahil edilebileceği kampanya kapsamında, 36 ay vadede 18 bin TL kredi kullanan bir hak sahibi ayda 635 TL ödeyecek.

BankPozitif

BankPozitif, Bedelli Askerlik Kredisi Kampanyası ile bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere yönelik olarak 36 ay vadeye kadar dosya masrafsız ve uygun geri ödeme seçenekleriyle kredi veriyor. BankPozitif, kampanyayla 18 bin liralık bedeli, 36 ay vadede aylık 650 TL taksitle masrafsız olarak ödeme imkanı sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ