BKM Express Nedir, Nasıl Alınır?

BKM Express Nedir, Nasıl Alınır?

Bankalararası Kart Merkezi dijital cüzdan olarak kullanılacak bir hizmet başlattı. Bankalararası Kart Merkezi kelimelerinin kısaltılması (BKM), ve Express birleşiminden oluşan BKM Express uygulaması Dünyada ilk kez Türkiye’de başlatılan bir yenilik. BKM’ye üye tüm bankalar bu proje için birleşerek, projeye aktif katkı sağlıyor. Bugün itibarıyla Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Bank Asya ve Ziraat Bankası’nın dâhil olduğu 10 bankanın kartlarıyla bu sistem üzerinden işlem yapılıyor. Ancak kısa bir süre içinde tüm bankalar Express’te yer alacak. BKM Express; kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartları dijital ortamda tek bir cüzdanda bir araya getiriyor. Express’e üye olan kart sahipleri de internet üzerinden daha hızlı, daha kolay işlem yapabilme imkanına sahip oluyor. Kart sahiplerinin bu güvenli alışverişleri gerçekleştirebilmek için Express üyeliğinde hiçbir ücret ve komisyon ödememeleri kartın avantajlarından birisi olarak tanımlanıyor.

BKM Express’e nasıl üye olabilirim?

BKM Express nasıl alınır?

Kart sahibi olan kişi www.bkmexpress.com.tr adresine girerek belirlediği kullanıcı adı ve kendi belirleyeceği şifre ile Express’e üye olur. Böylece BKM Express hesabı açılmış olur.

Kart sahibi TC kimlik numarasını ve kullandığı kartlarının bilgilerini Kart Bilgileri adımından Express’e tanımlar. Her kart tanımlamasında bankasından SMS ile gelen tek kullanımlık şifreyi kullanarak kart kayıt işlemini tamamlar. Kartların kayıt işlemini yapan kullanıcı internet üzerinden alışverişe hazır hale gelir. İnternette alışveriş sırasında karşısına çıkan Express ile ödeme şıkkını tercih eder. Kullanıcı adı ve şifresi ile ‘dijital cüzdan’ına ulaşan kart sahibi, burada tüm kartlarını ve avantajlarını görerek, içlerinde tercih ettiği kart ile peşin, taksit işlem seçimini yapar. Bankasından SMS ile gelen tek kullanımlık şifreyi ekrana giren kart sahibi böylece alışverişi tamamlar.

Kart Bilgileri adımından kart bilgilerinizi tanımlayın.

Bankanızda kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilecek doğrulama şifresiyle kart ekleme işlemini tamamlayın. Bu işlemle BKM Express üyesi olmuş olursunuz. Böylece e-ticarette BKM Express ile güvenli alışveriş fırsatı yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ