Kredi Kartını İptal ettirmek İçin Verilecek Dilekçe Örneği

kredi-kartiKredi kartı en çok kullanılan alışveriş aracı. Her bankanın kredi kartının farklı avantajları bulunuyor. Bu nedenle kredi kartı doğru kullanıldığında tüketicilere çeşitli avantajlar sunuyor. Ancak günümüzde kredi kartı sayısının fazla olması, kredi kartı faizlerinin yüksek olması ve kartlardan aidat alınması tüketiciyi zor durumda bırakıyor. O nedenle kullanılmayan kartların kapatılmasında yarar var.

Kredi kartı nasıl iptal edilir?

Kredi kartını çeşitli nedenlerden dolayı iptal ettirmek, kart aidat bedeli ödemek istemiyorsanız sakın sadece, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirmeyiniz.

Çünkü bankalar kartı iptal etmemek için çeşitli teklifler sunar. Bu sırada kartınız açık göründüğü için kart aidatı bedeli ve adınıza borç çıkarılabilir. O nedenle aşağıdaki yolu izleyerek kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğe göre şubeler kanalıyla yapılan kart iptaline ilişkin taleplerde, bu talebin hangi tarihte alındığına dair şube yetkililerince imzalanmış bir belgenin veya doldurulan iptal talep formunun bir örneğinin kart hamiline verilmesi zorunludur.

Bu mevzuat kapsamında;

Kartı veren bankanızın her hangi bir şubesine giderek “kredi kartı iptal formu” isteyerek, bu formu eksiksiz doldurup görevliye teslim ediniz. Görevliden bu formun onaylı bir nüshasını isteyiniz ve bunu mutlaka saklayınız. Kendiniz bir dilekçe yazarak “kredi kartının iptal edilmesi” talebini müşteri temsilcisine sunabilirsiniz. Ama ileride sorun yaşamamak için bu dilekçeyi bankanın Genel Müdürlüğüne iadeli taahhütlü mektup ile gönderiniz.

Kredi kartı iptali dilekçe örneği aşağıdadır.

 

…………………….. Bankası Genel Müdürlüğü’ne

 

Tarih; …./…/2013

 

Konu: Kredi kartımın iptal edilmesi.

Bankanız ………………………………………….. nolu kredi kartı müşterisiyim. Gördüğüm lüzuma binaen kredi kartımın iptal edilmesini ve iptal işleminin yapıldığına dair bilginin tarafıma yazılı olarak verilmesini istiyorum.

Gereği hususunu dilerim.

 

Kredi Kartı İptal Başvurusunu Yapanın

(Adı, Soyadı ve İmzası)

 

 

Adres : …………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*