SGK Primleri İnternetten Kredi Kartıyla Ödenecek

SGK Primleri İnternetten Kredi Kartıyla Ödenecek

Bundan böyle SGK Primlerini internet üzerinden ödemek mümkün olacak üstelik kredi kartıyla! Hayatımızın her alanında kullanılmaya başlanan kredi kartları ile bundan böyle SGK primleri de ödenecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) SGK primlerini internet üzerinden kredi kartıyla ödeme kolaylığı getirdi. 

Zamanla yada para ile ilgili bir sıkıntısı olanlar prim ödemelerini hiç bir yere gitmeden internet üzerinden sıra beklemeden Kredi kartı uygulaması ile zahmetsizce gerçekleştirecek. Bu uygulamayı Devlet Bankası Olan Ziraat Bankas hazırlayarak Tüm bankaların kredi kartları ile işlem yapılabildiğini hatırlatmak isteriz. Vatandaşlar, SGK’nın internet sitesi olan www.sgk.gov.tr üzerinden prim ödemelerini kredi kartıyla gerçekleştirecekler. SGK Eskişehir İl Müdürü Göksel Akpolat, kurumun veznelerinin yaklaşık 10 ay önce kapatıldığını, vatandaşların prim ödemelerini daha rahat şekilde gerçekleştirebilmeleri için kamu ve özel olmak üzere 24 adet bankayla protokol imzalandığını hatırlattı.

Protokole göre prim ödemelerinin, bankaların gişelerine ek olarak internet bankacılığı, otomatik ödeme talimatı ve ATM’ler aracılığıyla da yapılabildiğini belirten Akpolat, “Bu ödeme kanallarına ek olarak, SGK internet sitesi olan www.sgk.gov.tr üzerinden kredi kartıyla ödeme imkanı da bulunmaktadır.Bu sistem şimdi aktif haldedir.” dedi.

24 farklı banka ile ödeme yapma imkanı bulunmasına rağmen prim ödeme yükümlülerimizin, işlemlerini özelikle alışılan bazı bankalarının gişelerine başvurarak son ödeme gününde yapmak istemeleri zaman zaman aksaklıklara sebep olmaktadır.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ