SGK’dan prim borçlularına müjde!

SGK’dan prim borçlularına müjde!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı yeniden yapılandırma kapsamındaki prim borçlularına müjde verdi. SGK tarafından 6111 sayılı Kanun gereğince yeniden yapılandırılan işveren primleri tahsilatlarına ilişkin açıklama yapıldı. Uzun bayram tatili nedeniyle yeniden yapılandırılan prim borcu ödeme süresi 7 Kasım’a kadar uzatıldı.  

Bayram Nedeniyle Uzatıldı 

Geçtiğimiz hafta Kurban ve Cumhuriyet Bayramının birleşmesi nedeniyle uzun bir tatil yaşandı. Kurban ve Cumhuriyet Bayramları nedeniyle 24-25-26-29 Ekim 2012 mesai günlerinin resmi tatil olmasının, tahsilat yapan anlaşmalı bankaların bu tarihlerde kapalı olmasından dolayı, bunun sonucunda pirim ödeme yükümlülerinin 30 ve 31 Ekim tarihlerinde bankalara yoğun müracaatlarına neden oldu. Bu durumdan kaynaklanan nedenlerden dolayı kurumun sitesinde uzun süre yaşanan kilitlenmeler yaşandı. Bu sıkıntıların belirtildiği açıklamada, ‘Bankalara yapılan yoğun müracaatlar kurumumuzun 6111 sayılı Kanun gereğince yeniden yapılandırılan işveren primleri programında teknik aksaklığa neden olmuş, bu nedenle söz konusu tahsilatlar yapılamamıştır.

Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 31 Ekim 2012 tarihi olan 6111 sayılı Kanun gereğince yapılandırılan işveren primlerinin tahsilat işlemleri 7 Kasım 2012 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacak’ denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ