2012 Vaiz alımları Diyanet İşleri Vaiz Alım İlanı

2012 Vaiz alımları Diyanet İşleri Vaiz Alım İlanı

2012 Vaiz alımları Diyanet İşleri Vaiz Alım İlanı

2012 Vaiz alımları Diyanet İşleri Vaiz Alım İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı açacağı sıvav sonucuna göre 200 adet Vaiz ve Cezaevi Vaizi alımı yapacak.Yapılacak sınavın zamanı ve sınav konuları yazımızda belirtilmiş.Şimdiden bütün adaylara başarılar.

Diyanet İşleri Başkanlığından;

Başkanlığımız taşra teşkilatı ilçe müftülüklerinde münhal bulunan vaiz ve cezaevi vaizi kadrolarına sözlü sınavla alım yapmak üzere; 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun Geçici 13 üncü maddesi uyarınca Murakıplıktan Vaizliğe Geçiş Sınavı”; Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyım Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği hükümlerince “Vaizlik Giriş Sınavı”açılacaktır.

A- Atama Yapılacak Kadroların Bulunduğu Yer, Unvan, Sınıf, Derece ve Adedine Göre Dağılımı

MÜNHAL KADROLARIN
BULUNDUĞU YER UNVANI SINIFI DERECESİ ADEDİ
İlçe Müftülükleri (4 ve 5 inci sınıf ilçeler) Vaiz ve Cezaevi Vaizi D.H. S 1-9 200

B- “Murakıplıktan Vaizliğe Geçiş Sınavı” ve “Vaizlik Giriş Sınavı” Başvuruları İçin Genel ve Özel Şartlar;

a) Genel Şartlar

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3. En az dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak,

b) Özel Şartlar

ba) Murakıplıktan Vaizliğe Geçiş Sınavı için;

1- 13.07.2010 tarihi itibari ile en az lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim mezunu olup murakıp kadrosunda bulunmak.

2- Başkanlığımızda halen murakıp kadrosunda çalışıyor olmak.

bb) Vaizlik Giriş Sınavı için;

1- İhtisas kursunu başarı ile bitirmiş olmak. Bayanlarda bu şart aranmaz; sınavı kazanmaları halinde Başkanlıkça belirlenecek süre kadar kursa alınırlar.

2- Başkanlıkta en az iki yıl çalışmış olmak. (Fiili hizmet süresi dikkate alınacaktır.)

3- Halen Başkanlıkta çalışıyor olmak.

C- Başvuru Şekli ve Diğer Hususlar;

a-) Başvuru İşlemleri

1. Yukarıdaki şartları taşıyan adaylardan sınava başvuracaklar 05/03/2012-19.03.2012 tarihlerinde mesai saati bitimine kadar Başkanlığımız internet sitesi İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasındaki program üzerinden e-başvurularını yapacaklardır.

2. Başvuru ekranında istenen bilgileri eksik olarak dolduran veya kayıt işlemini tam olarak gerçekleştirmeyen adayların başvuruları ve bu konudaki itirazları dikkate alınmayacaktır.

3. Başvuruların sona ermesinin ardından adayların müracaat bilgilerinde ne sebeple olursa olsun değişiklik yapılmayacak ve bu konuda adaylardan gelen taleplere cevap verilmeyecektir.

4. Başvuruların kaydedilmesi işleminden sonra, adaylar sınav müracaatının yapıldığına dair “Aday Başvuru Belgesi”ni başvuru yaptığı program aracılığı ile alacaklardır. Adayların almış olduğu bu belge “Sınav Giriş Belgesi” yerine geçmez.

5. Başkanlığımız internet sitesi İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasındaki program aracılığı ile yapılmayan müracaatlar işleme konulmayacaktır.

6. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 19/03/2012 tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b-) Sınav İşlemleri

1. Sınavlara çağrılacak adayların sınav tarihi ve yerleri, sınavlara müracaat işlemlerinin tamamlanmasının ardından ileri bir tarihte Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir. Sınavlara girmeye hak kazananlar “Sınav Giriş Belgesi”ni aynı internet sitesinden alabileceklerdir. Adaylar, Başkanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacaklardır.

2. Adaylar sınavlara gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte T.C Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

3. Sözlü sınavlara girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4. Sınavların sonuçları Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında duyurulacaktır.

c) Atama İşlemleri

1. Sınavlarda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak şarttır.

2. İlan edilen münhal kadrolara öncelikle “Murakıplıktan Vaizliğe Geçiş Sınavı” sonucunda en az 70 puan alarak başarılı olanlar atanacaktır. Boş kalan münhal kadrolara ise, “Vaizlik Giriş Sınavı”nda başarılı olan adaylar arasından en yüksek puandan başlanarak başarı sırasına göre atama yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde hizmet süresi fazla olana öncelik verilecektir.

3. “Murakıplıktan Vaizliğe Geçiş Sınavı” ve “Vaizlik Giriş Sınavı” sonucunda atandığı halde çeşitli nedenlerle göreve başlamayan adayların yerine ise “Vaizlik Giriş Sınavı”ndan başarılı adaylar arasından başarı sırasına göre atama yapılacaktır.

4. Sınavlar sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, sınav sonuçlarının duyurulmasının ardından ilan edilecek kriterler çerçevesinde, “Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” uyarınca 5 veya 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır. İlgili mevzuatta öngörülen süre içerisinde göreve başlamayanların atama onayları iptal edilecektir.

kaynak: diyanet


Bir önceki yazımız olan Çamburnu Belediyesi Geçici Çöpçü Personel Alımı 2012 başlıklı makalemizde Çamburnu Belediyesi Geçici Çöpçü ve Çamburnu Belediyesi Geçici Çöpçü başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ