İstanbul’da Bahçıvanlık kursları açılıyor

Bahçıvanlık KurslarıBahçıvan belgesi olanlar özellikle belediyelerde, hastane, otel ve sitelerde kolaylıkla iş bulabiliyor. Bahçıvanlığa ilgi duyan, kolay yoldan iş bulmak isteyen kişiler İstanbul’da açılan kurslara katılarak kısa yoldan meslek sahibi olabilirler. Meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce yapmak isteyenler, çiçekçi-fidancı esnafı, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden  pratik tecrübelerini arttırmak isteyenlerle beraber hobi olarak yapmak isteyen herkes katılabiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj A.Ş., bahçıvanlığı öğrenmek ve bahçıvan olmak isteyenler için sürekli olarak kurslar düzenliyor. 

Bahçıvanlık kursları açılıyor

İstanbul Belediyesi, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası Park Bahçeler Müdürlükleri ile Eyüp ve Maltepe Halk Eğitim Merkezleri işbirliğinde, bahçıvanlık kursu açıyor. Bahçıvanlık kurslarının ilki 18 Eylül’de Haliç Eğitim Merkezi’nde başlayacak. Anadolu Yakası’nda oturanların katılması için de İdealtepe Eğitim Merkezi’nde 20 Eylül’de kursların faaliyete geçeği duyuruldu.

Bahçıvanlık kurslarına katılan kursiyerlere hem teorik hem de pratik eğitimin verilecek.  Bahçıvanlık kurslarında şu dersler yer alacak: Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması. Eğer işsizseniz, bu yaştan sonra hangi işi yaparım diyorsanız işte size bahçıvan olma fırsatı. Hemen en yakın Halk Eğitim Merkezine ve belediyeye müracaat ederek kurs başvurusu yapabilirsiniz.

Avrupa Yakası Kurs Kayıt Adresi : 

İ.B.B. Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Haliç Şefliği

Silahtarağa Caddesi Eyüp ( Haliç ) Devlet Hastanesi Karşısı Tekke Parkı İçi Eyüp / İstanbul

Tel: 0212  312 63 64  Faks: 0212 417 58 12

Anadolu Yakası Kursu Kayıt Adresleri: 

İ.B.B. Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü İdealtepe Ek Hizmet Binası

Adres: E5 İdealtepe Sapağından    : Rıfkı Tongsir Caddesi No: 04 İdealtepe/Maltepe/İstanbul


Bir önceki yazımız olan Güney Marmara Personel ve Eleman Alımı başlıklı makalemizde güney marmara elemanü, Güney Marmara Personel ve Eleman Alımı ve İşçi Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum

  1. 2015 ikinci dönem kurs kayıt tarihini sürekli soruyorum daha belli olmadığı söyleniyor daha önceki senelerdede aynı teşebbüsüm oldu açıldı denildi fakat yer kalmadığını söylediler kayıt tarihini nasıl haber alabiliriz teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*