Burs Veren İş Adamları 2017-2018

Burs Veren İş Adamları 2017-2018

Burs Veren İş Adamları

Üniversiteyi kazanan ve maddi durumu yeterli olmayan gençlere maddi açıdan çeşitli kaynaklar gerekebiliyor. Bu kaynaklar arasında burs gibi ek gelir ve yardım oluşturan destekler büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle ülkemizde de pek çok iş adamı başta olmak üzere dernekler, vakıflar, STK’lar ve hükümet tarafından çeşitli burslar üniversite öğrencilerine sağlanmaktadır. İşte burs veren bazı iş adamları;

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

Sabancı Holding Yönetim Kurulu üyelerinden olan Hacı Ömer Sabancı’nın kurduğu vakıfta 32 yıldır 25 bini aşkın öğrenciye burs veriliyor. Başarılı ve dar gelirli öğrencilere yükseköğrenim süresince her yıl 9 aylık bir dönem için verilen burslar geri ödeme şartı ile veriyor. Geri ödemeler ise mezun olup ta bir işe giren öğrenciden bir yıl sonra 24 ay taksitle alınıyor.

Fevzi Akkaya Vakfı

İş adamı Feyzi Akkaya’nın kurmuş olduğu Temel Eğitim Vakfı, teknik liseler ve endüstri meslek liselerinde okuyan ancak maddi durumu müsait olmayan öğrencilere karşılıksız burs veriyor. Ancak vakıf bursundan yararlanarak iş hayatına atılanlar kendileri gibi bir Türk gencine daha destek olmayı kabul ettiklerini taahhüt ediyorlar.

Mehmet Zorlu Vakıf Bursu

Zorlu Holding CEO’su Mehmet Zorlu’nun Vakfı, eğitime destek için her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs veriyor. Başarı ve ihtiyaç anlamında çeşitli şartlarla seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay kadar burs alabiliyorlar.

Vehbi Koç Bursu

Merhum iş adamı Vehbi Koç’un ve Koç Holding’in vakfı olan bu vakıfta maddi gücü olmayan ama yetenekli ve zeki olan gençlere eğitimde fırsat sunmak için 1969 yılından bu yana eğitim bursu vermektedir. Meslek lisesi ve üniversite ağırlıklı olan bir kitleye burs veren vakıf, bugüne kadar kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en fazla burs veren kuruluştur.

Tekfen Vakfı

Tekfen Holding’in ortakları başta olmak üzere kurucu üyeleri ve diğer grup şirketleri tarafından eğitime, kültüre ve sanata destek için kurulmuştur. Her yıl yüzlerce üniversite öğrencisine burs vererek eğitime katkı yapmayı sürdürmektedir. Tekfen Vakfı’nda burs alan öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredilerinden faydalanabilir ama bursundan faydalanamazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ