Burs Veren Kurumlar Ankara 2017-2108

2017 2018 Ankara Burs Veren Kurumlar

Eğitimin pahalı olduğu, harç konaklama yemek ısınma ve daha birçok eğitim masraflarının olduğu ülkemizde bir taraftan geçim derdi ile uğraşan aileler bir taraftan da çocuklarının eğitim masraflarını karşılamaya çalışıyor. Ailenin üstüne binen bu yük bazen ailelerin çocukları okuldan almasına kadar gidebiliyor. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçilebilmesi için ülkemizde hayırseverler ve şirket sahipleri tarafından kurumlar ve vakıflar kurularak belli bir oranda öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilebilmesi için imkan sağlanıyor. Birçok üniversiteye ev sahipliği yapan başkent Ankara’da başarılı olan ancak maddi imkânsızlıklar içinde bulunan öğrenciler için birçok kurum karşılıksız burs imkanı sağlıyor.  Karşılıksız olarak burs sağlayan bazı kurumlar ile ilgili bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı bir vakıf olan Türkiye Çevre Koruma Vakfı 500 civarında lisans öğrencisine burs imkanı sağlamaktadır. Çevre mühendisliği, biyoloji, kimya, mimarlık ve kimya mühendisliği bölümlerinde eğitim gören öğrencilere bitirme tezleri hazırlamaları koşulu ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından karşılıksız olarak burs imkanı sağlanmaktadır.

Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi tarafından yardıma ihtiyacı olan ve başarılı olan öğrenciler için karşılıksız burs yolu ile mali katkı sağlanmaktadır. Burs imkanının yanısıra ücretsiz olarak eğitim malzemesi, barınma ve yemek yardımları da yapılmaktadır. Yapılan bu yardım ve bursların büyük çoğunluğu Ankara Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından karşılanmakla beraber Ankara genelinde bulunan birçok dernek, vakıf ve kişi de bu bursların karşılanmasında katkıda bulunmaktadır.

Ankara Rotary Kulübü

Ankara Rotary Kulübü her sene kontenjan dahilinde üniversite öğrencilerine aylık burs vermektedir. Yeni başvuruda bulunanlar için öğrenci belgesi, aktif olarak burs almakta olanlar için son dönem başarı durumunu gösteren belgeyi kulübün Çankaya’daki adresine gönderilmesi istenilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*