Acil yardım vakfı

Acil yardım vakfı

acil-ihtiyaç-projesi-vakfıTürkiye’de gönüllü olarak yardım faaliyetlerinde bulunan birçok vakıf bulunuyor. Bu vakıflar arasında hayır işleriyle adını duyuran Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, Türk’lerin genel özelliği olan yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi hedefleyen, muhtaç olanlarla yardım edecek kişileri organize eden bir dayanışma grubudur.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ebru Nurluoğlu’nun ihtiyaç sahiplerine destek vermek üzere 1993 yılında bir araya gelen gönüllüler, giyecek, erzak, eşya ve kitap toplayarak, Türkiye’nin ücra köşelerine yardım gönderdiler. Başarılı yardım organizasyonları medyada geniş yer bulunca gönüllülerin sayısı giderek arttı. Önceleri sivil toplum örgütü olarak hizmet veren topluluk, gönüllü çalışanlarıyla hiçbir siyasi, dini, coğrafi ve etnik ayrım gözetmeksizin yardım yaparak giderek büyüdü. Acil ihtiyaç Projesi 18 Ekim 1995 yılında resmi olarak vakıf çalışmalarına başladı. Vakıf yardım çalışmalar arasında eğitime destek vermek amacıyla burs verilmesini de ekledi. İsteyen gönüllüler vakfa başvurarak ihtiyaç sahiplerine karşılıksız burs vermek istediklerin belirtiyorlar. Burs almak isteyen öğrenciler de vakıf aracılığı ile başvuru yaparak burs talep ediyorlar. Böylece vakıf burs almak isteyen kişilerle, burs vermek isteyen hayırseverleri buluşturmuş oluyor.

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, 2013- 2014 yılı için burs başvuruları sona erdi. AİP bursiyerleriyle sürekli iletişim kurduğu için sadece İstanbul’da okuyan öğrencilere burs veriyor.

Ancak gelecek yıl Eylül- Ekim aylarında burs başvurusu yapabilirler. Vakıf burs başvurularında öğrencilerden çeşitli belgeler talep ediyor.

Bu belgeleri hazırladıktan sonra vakıf merkezine elden ya da posta yolu ile ulaştırarak başvuruları yapabilirsiniz. Acil İhtiyaç Projesi Vakfı adına çalışan gönüllülerin her birine burs bekleyen öğrencilerle ilgili bilgi aktarılır. Burs başvuruları gönüllülere iletilir. İlk aşamada burs alamayan öğrencilerin bilgileri yeni bağışçılarla paylaşılmaya devam edilir.

Bununla beraber vakıfta gönüllü çalışmak, burs vermek, kitap, eşya desteği vermek isteyenlerin de vakfa buradan ulaşmaları gerekmektedir.

Adres: İskenderpaşa Mahallesi Ahmediye Caddesi No:34b Aksaray – İstanbul

Acil İhtiyaç Projesi Vakfıgönüllü başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

AİP Burs Başvuru Formu için linke tıklayıp doldurarak, diğer belgeler ile birlikte vakfa ulaştırın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ