Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı- AKEV

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı- AKEV

akevÜlkemizde eğitime gönül vermiş birçok hayırsever bulunuyor. Bu kişiler bu amaçları uğruna vakıf kurarak eğitime destek olmaya çalışıyor. Başarılı oldukları halde, maddi olanakları olmayan öğrenciler bu tür vakıfların desteği ile hayata kazandırılıyor. Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV), 1995 yılında, Dr. Mustafa AYDIN ile çoğunluğu akademisyen iş adamlarından oluşan bir grup tarafından kurulmuş vakıflarımızdan birisi. Bir ülkenin en büyük sermayesinin eğitimli insan olduğuna inanan bu hayırsever kişiler AKEV çatısı altında toplanarak gençlerimizi kendini sürekli geliştiren, üretici, yaratıcı, yapıcı olması ve üretim ve hizmet sektöründe ülkemize ve dünyaya, örnek, üstün nitelikli bireyler olarak yetiştirmek amacıyla çalışmalar yürütmektedir.
Özellikle genç kuşağın, dünya standartlarının üstüne yükseltilmesi ve her alanda daha iyi yetiştirilmesi ilkesini gözeten AKEV, özel ve resmi öğretim kurumlan ile iletişim kurarak maddi olanakları kısıtlı birçok başarılı öğrenciye ve depremzedelerimize eğitim bursu sağlamaktadır.

AKEV, aynı zamanda eğitim, bilim, teknoloji, kültür alanlarında sosyal ve bilimsel açıdan da yetişmiş insan gücüne yatırım yapmaktadır. Topluma nitelikli bireylerin kazandırılmasına destek olan AKEV burslarından yararlanmak için aşağıdaki iletişimleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Adres: Namık Kemal Mah.122. Sokak No:8 Esenyurt – İSTANBUL

Tel: (212) 423 61 43

Web: http://www.akev.org.tr


Email: info@akev.org.tr

Twitter: https://twitter.com/#!/AKEV1995

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ