Ataköy Kültür Eğitim ve Spor Vakfı

Ataköy Kültür Eğitim ve Spor Vakfı
Ataköy kültür eğitim ve spor vakfı

Ataköy kültür eğitim ve spor vakfı

Ataköy kültür eğitim ve spor vakfı 1992 yılından beri faaliyet gösteren bir vakıftır. Gücünü Ataköy’de yaşayan, Ataköy, Bakırköy, Yeşilköy’lü hayırsever iş adamlarından alıyor. Derneğin faaliyetlerini sürdürmesi için maddi destekte bulunan kişiler sayesinde eğitime destek veren çalışmalar yürütülüyor.

Ataköy Kültür Eğitim ve Spor Vakfı tesislerinden gelen gelirin bir bölümü başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere ayrılıyor. 2012-2013 öğretim yılı için öğrencilere eğitim bursu veren vakıf, İhtiyaç sahibi öğrenciler için her  daha fazla öğrenciye burs vermeyi hedefliyor.  Vakıf Başkanı Sefa Birinci, “Bilindiği gibi Vakfımız tesislerinin bir bölümünü  faaliyete geçirebildik. Bu yıl  21 öğrenciye burs verebildik. Amacımız gelecek eğitim ve öğretim yılında yüzün üzerinde öğrenciye burs verebilmek.
Burslu öğrenci sayısını her yıl arttırabilmek için gerekli çalışmaları yürütüyoruz” dedi.
Geçtiğimiz günlerde burs alan öğrenciler aileleri ile birlikte vakıf merkezine gelerek Vakıf yöneticileri ile tanıştı.ATAVAK 2013- 2014 burs başvuruları gelecek yıl Ekim ayında olacaktır.

Ataköy 7-8-9-10 Mah. Uğur Mumcu Bulvarı Hanımeli Sok. Atavak Tesisleri  İstanbul TEL:5438664 – 5438616

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ