İstanbul Şişli Vakfı

İstanbul Şişli Vakfı

sisli-meslek-yuksekokuluŞişli  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 1986 yılında kuruldu. Şişli Vakfının kuruluş  amacı: Adil bir gelir dağılımının sağlanmasına katkıda bulunmak, yoksullukla mücadele kapsamında kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını sağlamak, temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun vatandaşlarımızı sosyal yardımlarla desteklemek; üretim ve istihdama yönelik projeler sunarak vatandaşların toplumsal hayata entegre olmalarını sağlamak, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla çalışarak sosyal yardımların hakkaniyetli bir biçimde dağıtılmasını sağlamak ve bu doğrultuda sosyal yardım politikaları geliştirmektir.

İstanbul Şişli Vakfı ihtiyaç sahiplerine çeşitli başlıklar altında yardımlarda bulunuyor. Yakacak yardımı, Gıda, yakacak yardımı, eşi vefat etmiş ihtiyaç sahibi kadınlara yönelik yardım eğitim yardımı gibi çeşitli alanlarda yardımları bulunmaktadır. Vakıftan Şartlı eğitim yardımı alabilmek için Şişli sınırları içerisinde ikamet etmek ve iftiyaç sahibi olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir.

Şişli Vakfı burs başvurusunda İstenilen Belgeler

1. SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa Vakıf personelince başvuru sırasında hazırlanır.)

2. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (ilk başvurularda aile fertlerinin tamamı için istenmektedir.)

3. Sosyal Yardım Bilgi Sistemi Dilekçesi (Evli vatandaşlarımız için iki adet form gerekmektedir.)

4. Öğrenci Belgesi

Hizmet Tamamlanma Süresi

Başvurular Ağustos-Eylül ve Ekim aylarında alınır. İlk incelemede olumlu bulunan başvurular değerlendirilmek üzere en geç 14 gün içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne gönderilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ