Kültür Koleji Vakfı

Kültür Koleji Vakfı

istanbul-kultur-kolejiİstanbul Kültür Eğitim Kurumları 54 yıldır ülkemizde çağdaş, laik, başarılı öğrenciler yetiştirmek üzere faaliyetlerini sürdürüyor. Ülkemizde Eğitim Efsanesi haline gelen kurum bünyesinde çeşitli okullar bulunuyor.  

Ataköy kampüsünde bir anaokulu, bir ilkokul, bir ortaokul, Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi, Büyükçekmece Alkent kampüsünde ise bir anaokulu, bir ilkokul, bir ortaokul, Kültür2000 Lisesi ve Kültür2000 Fen Lisesi faaliyet göstermektedir.

Kuruluşundan bu bu yana hem nicelik hem nitelik bakımından sürekli gelişen Kültür Koleji, bu gün Kültür Koleji Ataköy Anaokulu, Bahçelievler Anaokulu, Florya Anaokulu, Kültür2000 Koleji Anaokulu, Kültür2000 Koleji Bahçeşehir Anaokulu, Kültür Koleji İlköğretim Okulu, Kültür2000 Koleji İlköğretim Okulu, Kültür Lisesi, Kültür2000 Lisesi, Kültür Fen Lisesi ile anaokulundan üniversiteye kadar eğitim-öğretim hizmeti veren bütünsel bir kurum olmuştur. Kültür Koleji, 1600 öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti veren bir okullar topluluğudur.

Eğitimde markalaşmaya yönelik çalışmalarını sürdürmek, eğitim alanına verilen desteği arttırmak ve olanakları kısıtlı başarılı öğrencilere burs vermek amacıyla Akıngüç ailesi tarafından 1986 yılında Kültür Koleji Eğitim Vakfı (KEV) kurulmuştur. Vakıf, Kültür Okullarının gelişimine katkıda bulunmak, uluslararası standartlarda eğitim kalitesi sunmak için eğitim, öğretim ve kültür konularında faaliyetlerde bulunmayı amaçlamaktadır. Türk milli eğitim ve kültürüne katkıda bulunmak suretiyle memleketin sosyal ve ekonomik kalkınmasına yardımcı olmak amacı ile kurulan vakfın amacı, Türk çocuklarının eğitim ve öğretimine hizmet etmektir.

Vakıf tarafından verilen eğitim bursları ve indirimlerle bir çok sporcu, ressam, müzisyen ve bilim insanının yetiştirilmesine katkı sağlanmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi ve İstanbul Kültür Eğitim Kurumlarında okuyan başarılı ve/veya maddi olanakları yeterli olmayan öğrencilere öğrenimlerini tamamlamaları için nakdi ve ayni karşılıksız yardımlar sağlamaktadır. Kültür Koleji Vakfı burs yönetmeliğine ulaşmak için tıklayınız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ