M.İhsan Arslan Vakfı

M.İhsan Arslan Vakfı

m-ihsan-arslan-vakfiDiyarbakır Eski Milletvekili İhsan Arslan eğitime destek vermek için bir vakıf kurarak maddi olanakları yetersiz olan gençleri desteklemeye kendini adadı. M.İhsan Arslan tarafından 1995 yılında kurulan vakıfı yıllardır başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Lisans ve Lisansüstü öğrencilerine karşılıksız burs vermeyi sürdürüyor. Vakıf Başkanı Diyarbakır Eski Milletvekili İhsan Arslan, “İhtiyaç sahibi olan gençlerin eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına yardımcı olmak, eğitimli bir nesil yetiştirmek için burs vermeye devam ediyoruz, gençlerin eğitimlerini tamamlayarak meslek sahibi olmaları için çabalarımız sürecek” dedi. Hayırsever iş adamı sadece Diyarbakır’lılara değil tüm gençlerin eğitimlerine katkıda bulunmayı sürdürüyor.

M.İhsan Arslan Vakfı 2013-2014 eğitim öğretim yılında da yüzlerce öğrenciye karşılıksız burs verdi.

M.İhsan Arslan Vakfı burs başvuruları her yıl Eylül aylarında kabul edilmektedir. Vakıftan burs talep edecek öğrencilerin www.ihsanarslanvakfi.org adresinden Burs Başvuru Formunu temin ederek online başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak öğrenciler Burs Başvuru Formunu, istenen belgelerle birlikte vakıf adresine ister elden teslim edip, isterlerse de posta yoluyla gönderebilirler. Belirtilen süre içerisinde vakfa eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılan başvurular Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından değerlendirilmektedir. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında burs almak isteyen öğrenciler Eylül ayında başvurularını bu yollarla gerçekleştirebilirler. Başvuru yapan öğrenciler bu süreçte Mütevelli Heyeti tarafından belirlenip sitede duyurulmaktadır.

M.İhsan Arslan Vakfı 2013- 2014 yılında ihtiyaç sahibi Lisans öğrencilerinin aylık 120, Lisansüstü öğrencilerine ise aylık 200 TL burs miktarı belirledi.

2013- 2014 yılında M.İhsan Arslan Vakfı burs başvurusu yapmak için tıklayınız. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Songül dedi ki:

    Çok ihtiyacım var ne olur yardım edin

  2. Mehmet Nezir AKTAŞ dedi ki:

    cumhuriyet üniversitesinde geomatik mühendisliği okuyorum. aile durumum yok. burs almaya ihtiyacım var.

  3. mehmet dedi ki:

    Burs ne zaman yatirilacak lutfen paylasin

BİR YORUM YAZ