Marmara Eğitim Ve Kültür Vakfı

Marmara Eğitim Ve Kültür Vakfı

mekvlogo

Ülkemizde eğitime destek vermek üzere çok sayıda vakıf bulunuyor. Bu vakıflar kurucuları tarafından aktarılan bağışlar ve gayrimenkullerin gelirleri ile maddi olanaklardan yoksun başarılı öğrencilere karşılıksız burslar veriyor.

Bir grup işi adamının hayır işleri yapmak üzere 1987 yılında kurduğu Marmara Eğitim Ve Kültür Vakfı da başta eğitim olmak üzere birçok alanda hayır işileri yürütüyor.

Marmara Eğitim Ve Kültür Vakfı amacı

Tahsil yapan gençlere; ilgi alanlarına göre okullara yerleştirmek, burs ve ayni yardımlarla hizmet etmek, üstün başarılı olanlara yurt dışında tahsil imkanı sağlamak. Memleketin ihtiyacı olan ilim dallarında ihtisaslaşanlara yurdumuzda hizmet verebilmek için zemin hazırlamak. Yurt dışında vakfımıza müracaat edebilecek öğrenciler ile kurum ve kuruluşların gönderdikleri öğrencilerin yurt içinde ve yurt dışında öğrenim ve ihtisas yapabilmelerine imkan sağlamak, yurt dışındaki kuruluşlarla karşılıklı öğrenci mübadelesi anlaşmak akdetmek.Türkiye’ ye okumaya gelen yurt dışı yabancı uyruklu öğrencilere burs vermek.
Vakfımızca kurulacak eğitim ve öğretim tesislerindeki öğrenci kapasitesinin en az yüzde ellisinin yetenekli ve başarılı ancak maddi imkanı olmayan öğrencilere,sağlık tesislerinde hizmet ve yatak kapasitesinin en az % 30’unun maddi imkandan mahrum hastalara tahsis etmek.
Okullardan tatil devrelerinde öğrencilerin zamlarını değerlendirmek üzere eğitim ve dinlenme kampları açmak.

Marmara Eğitim Ve Kültür Vakfı bursu başvurusu

Vakıf, her yıl Ekim ayında burs başvurusunda bulunanlar arasından, Burs Komisyonu tarafından değerlendirilen öğrencilere belirlenen miktarda ‘Eğitim’ ve ‘Kırtasiye’ bursu verilmektedir.
Burs Döneminde web vakfın sayfasından “Duyurular” bölümünde burs için gerekli evraklar ve müracaat formu yayınlanmaktadır.

Marmara Eğitim Ve Kültür Vakfı Adres: Aksaray Muratpaşa Mahallesi Millet Caddesi No: 4 Kat:4  Daire : 15 Fatih- İstanbul

Telefon: 0212 621 02 95

Faks: 0212 621 02 96

E-mail: bilgi@mekv.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ