Rumeli Eğitim Vakfı

Rumeli Eğitim Vakfı

REV-bursu

Bir grup Rumeli kökenli hayırsever iş adamı tarafından kurulan Rumeli Eğitim Vakfı, 1993 yılından beri aktif olarak çalışmaktadır. Vakfın amaçları arasında Rumeli kökenli öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak bulunuyor. Vakıf Atatürk ilkelerine bağlı manevi ve milli değerlerine sahip çıkan bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak için konferanslar ve seminerler düzenlemektedir.

Rumeli kökenli olanların yanı sıra şehit ailelerinin üniversite veya yüksek okullarda okuması için her türlü eğitim, öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli yardımlarda bulunarak, karşılıksız burs desteği vermektedir.

Sporcu gençlerin yetişmeleri için maddi ve manevi yardımlarda bulunmaktadır.

Başta Rumeli kökenli muhtaç yaşlıların bakımı ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak üzere tesisler yapmak ve yaptırmak da vakfın hizmet alanındadır.

Rumeli Eğitim Vakfı Öğrenci Bursu kategorileri

– Üstün Başarı Bursları

– Yüksek Öğrenim Bursları

– Yüksek Lisans Bursları

– Doktora Bursları

Burs Şartları

Rumeli Eğitim Vakfı burslarından sadece Rumeli kökenli ve şehit ailelerin çocukları faydalanabilir. Burs imkanlarından yararlanabilmeniz için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamanız gerekmektedir. Başka bir kurumdan burs aldığı tespit edilen öğrencinin Eğitim Bursu iptal edilir.

Rumeli Eğitim Vakfı

İstanbul Cad. Sahil Palas Apt.No:79 D:6

34149 Yeşilköy – Bakırköy / İstanbul

Tel.: (0533) 967 88 83

Fax: (0212) 573 10 65

info@rumeliegitimvakfi.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rev !! dedi ki:

    Rumeli Eğitim Vakfı

    Rumeli Eğitim Vakfı Dört Aydır Ödenmeyen Eğitim Bursum!

    Rumeli Eğitim Vakfı’ndan 2015-2016 arasında eğitim bursu almaya hak kazanmış bulundum. Yaptığım araştırmalarda derneğin 9 ay süre ile kesintisiz burs verdiği bilgisine ulaştım ve başvurdum. Burs almaya kabul edildim fakat bursum 5 ay yattıktan sonra hiçbir sebep gösterilmeden oyalamalarla diğer aylarda geçiştirildi ve hala geçiştirilmeye devam ediyor. 4 aydan beri yatmıyor ve derneği aradığım zaman “bugün yatırıyoruz, yarın yatacak” gibi oyalamalarla 4 aydan beri oyalıyorlar. Buna bir çozüm bulunmasını talep ediyorum. Demek ki söz vermekle ve ya vaat vermekle bu işler olmuyormuş. Hele ki durum bir öğrencinin eğitimini tamamlaması için verilmesi gereken fakat verilmeyen bir burs ise.

BİR YORUM YAZ