Tareksav Eğitim Bursu Başvuruları

Tareksav Eğitim Bursu Başvuruları

tareksavTarım Kredi Kooperatifleri Eğitim, Kültür Ve Sağlık Vakfı kısaca Tareksav adı ile 2009 yılından beri ülkemizde eğitim, öğretim, kültür ve sağlık konularında, kamu yararına faaliyetler yapan bir kuruluştur. Eğitime verdiği destekle her yıl birçok öğrenciye karşılıksız burs veren vakıf, genç nesillerin cumhuriyet, demokrasi, lâiklik ve temel insan hakları başta olmak üzere, bilgili, kültürlü ve çağdaş teknolojiye hâkim olarak yetişmesi için desteklerini sürdürüyor.

Eğitim alanında verdiği desteklerle bilgi ve teknoloji üreterek, bunları insanlık yararına kullanabilen nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak üzere karşılıksız burs desteği vermektedir. Her yaş ve seviyedeki insanın bilgi ve kültür yönünden gelişmesine katkıda bulunmak için her seviyede anaokulu, ilköğretim okulu, lise ve meslek yüksek okulu, üniversite, lisansüstü eğitim kurumları, kültür ve spor tesisleri, araştırma ve uygulama merkezleri ve sağlık kuruluşları kurmak ve işletmek de vakfın amaçları arasında yer almaktadır. Vakfın kurucuları arasında başta Gübre fabrikaları olmak üzere tarımsal alanlarda faaliyet gösteren birçok kurum bulunmaktadır.

Vakfın burs hizmetleri öncelikli olarak Tarım kredi Kooperatifleri ile bağlı kuruluş ve işletmelerinde çalışan personel ile emeklilerinin öğrenim gören çocuklarına yapılmaktadır. Ancak bunun dışında ihtiyaç sahibi yetenekli ve başarılı öğrencilere, burs, kredi ve özendirme ödülleri vererek de eğitime katkıda bulunmaktadır. Ayrıca açacağı eğitim kurumlarında belli bir kapasitede burslu öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim, Kültür Ve Sağlık Vakfı burs başvuruları her yıl Ekim ayına kadar yapılmaktadır. Burs başvuru şartlarına ve başvuru detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ