Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)

togToplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)

2002 yılında gençleri sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmaları amacıyla kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), aynı zamanda gençlerin kişisel gelişimlerini destekleme konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Üniversitelerde yer alan kulüpler ve topluluklar ile ortak çalışmalar yürüten vakıf, kulüp ya da toplulukların olmadığı üniversitelerde ise gençler tarafından kurulan gruplar ile çalışmalar yapmaktadır. Her yıl 62 farklı ilde 94 üniversitenin kulüp ya da topluluklarına destek olan vakıf, ayrıca gençler için sunduğu birbirinden farklı imkanlar ile önemli bir konumda yer almaktadır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) neler yapar?

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), üniversitelerde yer alan kulüpler ile yaptığı ortak çalışmalar ile gençlerin sosyal sorumluluk projelerine destek veren bir vakıftır. Bunun yanında gençlere kişisel gelişimlerinde destek olması ve toplum içerisinde sorumluluk sahibi bir yapıya kavuşması Toplum Gönüllüleri Vakfı ile gerçekleşmektedir. Ayrıca 2003 yılından itibaren üniversitelerde yer alan başarılı öğrencileri destekleyen ve onlara burs olanağı sağlayan vakıf, ayrıca öğretmen çocukları için sağladığı burs imkanı ile gençler için büyük bir önem arz etmektedir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından verilen burs imkanı için vakıf genelinde yer alan bazı fonların desteklenmesi gerekmektedir. Bu fonlar arasında okyanus burs fonları, deniz burs fonları ve damla burs fonları yer almaktadır. Ayrıca vakıf bünyesinde burs başvuruları her yıl 15 Temmuz – 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Fonların desteklenme oranına göre burs imkanı sağlanan vakıfta, burs verilecek öğrenci sayısının artması için fonların önemli ölçüde destek alması zorunlu bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ