Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

tegvTürkiye’de eğitime gönül vermiş vakıflardan birisi olarak faaliyetlerini sürdüren Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Suna Kıraç başkanlığında, bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimiyle 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. Eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan gönüllü çalışanların maddi destekleri ve bağışçıların katkılarıyla milyonlarca çocuğa çağda eğitim ışığında maddi destek vermeye de devam ediyor.

TEGV, eğitim yetersizliğinin har sorunun başı olduğunu, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşılmak için eğitime destek verilmesi amacıyla çalışmalarını yürütüyor. 55 kişilik bir mütevelli heyetiyle çalışmalarını sürdüren TEGV, ilköğretim çağındaki çocuklara “okul dışı eğitim desteği” veriyor. Günümüzde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV; çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak hedefini sürdürüyor.

TEGV standart etkinlikleriyle çocukların görsel, bedensel ve işitsel iletişim yollarını kullanarak çevresiyle iletişim kurabilmesini, sosyalleşmesini sağlamak ve sanatsal yönlerini ortaya çıkarmayı hedefler. İlköğretime destek programlarıyla çocukların Matematik, Fen, Türkçe, İngilizce gibi okuldaki derslerine destek olmak amacıyla çalışmalar yürütür.  Ara dönem ve yaz etkinlikleriyle öğrencileri tatilde de sosyal aktivitelerle keyifli zaman geçirmesini sağlar. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının gönüllü bağışçısı olmak ve hizmetlerinden yararlanmak için tıklayınız.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Adres: Acıbadem Mh., Rauf Paşa Hanı Sk No:42, 34660 İstanbul

Telefon: (0216) 290 7000

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ