Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

turkiye-sokak çocuklari-vakfiÇocuklar en değerli varlıklarımız, çocuklar geleceğimizin teminatıdır. Çok değerli çocuklarımızın en doğal hakları normal standartlarda yaşamak, giyinmek, sağlık koşullarının sağlanması ve eğitim görmek olarak özetlenebilir. Ancak ne yazık ki bazı çocukları bu en doğal haklardan yararlanamıyor. Bazıları doğduğu andan itibaren bazıları da çeşitli nedenlerle aileleri tarafından terk edilerek sokaklara düşüyor. Anne basını kaybeden çocuklarda bazı durumlarda sokaklarda yaşamını sürdürüyor. İşte bu çocukların insani koşullarda yaşaması için bir vakıf kuruldu.

Türkiye Sokak Çocukları vakfı 1996 yılında sokakta yaşamak zorunda olan çocukların eğitim, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeyi hedefiyle kurulmuştur. Vakfın başkanlığını Doç. Dr. Gökhan Oral yapmaktadır. Yerel ve uluslararası projelerin hayata geçirilmesi için kurulmuş gönüllü bir vakıftır. Türkiye Sokak Çocukları Vakfı gelirleri bağışlardan, konser, organizasyon gibi etkinliklerden sağlanmaktadır. Yardıma, bakıma, eğitime muhtaç çocuklar tespit edilerek her konuda destek verilmeye çalışılıyor.  Vakfın faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde, üye ve gönüllü desteğinin, bağışların önemli bir yeri bulunmaktadır.

Sokak çocuklarının sesini herkese duyurmak, sokak yaşantılarına karşı alternatif çözümler üreterek, gerekli olanakları sağlamak için çeşitli çalışmalar yürütülmektedir.

Çeşitli zamanlarda kurulan standlar da vakfın logosunu taşıyan kupa, takvim ve çocukların ürettikleri resimlerin basılı olduğu kartlar satılarak gelirin bir kısmı buradan sağlanmaktadır. Bunun dışında kredi kartlarından yapılan bağışlarda ”Kredi Kartı Bağış Formları” da vakfın diğer gelir kaynağıdır.

İletişim:

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı Vali Konağı Caddesi  Nizam Palas 30/6 80200     Nişantaşı/İstanbul

Tel: 0212 224 97 28
Mail: info@tscf.org.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ