İstanbul’da burs veren şirketler

İstanbul’da burs veren şirketler

hangi-universite-ne-kadar-burs-veriyorİstanbul’da herhangi bir üniversiteye yerleşen öğrencileri daha masraflı bir eğitim hayatı bekliyor. İstanbul’da ulaşım, yeme- içme diğer illere göre daha farzla. Bu nedenle çocukları İstanbul’da bir üniversite tercih eden ailelerin çoğunda kaygı başlar. Eğitim, barınma masraflarının altından kalkmak için çeşitli destek ve burslara başvururlar. İstanbul’da da diğer illere nazaran çok daha fazla kurum, vakıf ve şirket eğitime destek vermek için burs verir. Bu nedenle İstanbul’da eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için burs alma şansı diğer illere nazaran daha fazladır.  Faaliyet gösteren birçok şirket bu işleri yürütmek üzere vakıflar kurmuşlardır. Eğitime destek vermek için de yarış eden iş adamlarının kurduğu birçok şirket vergi rekortmenleri arasında yer alıyor. Bu arada maddi olanakları kısıtlı olan başarılı öğrencilere karşılıksız burs vermek için yarışan birçok şirket bulunuyor.

İşte İstanbul’da burs veren şirketlerden bazıları

Çelikel Eğitim Vakfı : İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilere burs olanakları sunarak eğitim sistemini desteklemeyi ve daha çok öğrencinin öğrenim görebilmesini amaçlayan vakıf 15 Eylül tarihine kadar burs başvurularını alıyor. Ülkemizde eğitim seviyesinin dolayısıyla da yaşam kalitesinin artmasını hedefleyen vakıf, kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü burs programlarıyla yüzlerce öğrenciye eğitim bursu veriyor. İlköğretimden üniversiteye, Türkiye’nin her yerindeki yüzlerce öğrenci Çelikel bursiyeri olma şansını yaşıyor.

Çelikel Eğitim Vakfı, Burs Programında sadece maddi desteği değil, kişisel ve sosyal gelişim desteklerini de barındıran Burs Programından İstanbul’daki üniversitelere bu sene başlayacak hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri faydalanabilecek. Detaylı bilgi için www.celikelegitimvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvuru formunu doldurmak için tıklayınız

Eymir Kültür Vakfı : ODTÜ’lü mezunlar tarafından kurulan bir vakıftır. Vakıf öğrenciye 10 ay 120 lira burs ödemesi yapıyor. Vakıf bunun dışında özel başarı bursları da bulunuyor. Burs başvuruları derneğe ya da ODTÜ öğrenci işlerine Kasım ayında alınıyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenen öğrencilere burs bağlanıyor. ODTÜ’lülerin İstanbul’da kurmuş olduğu İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği ise 450 öğrenciye 10 aylık 120 lira burs ödemesi yapıyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye vakfın sitesi olan www.eymir.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Uran Vakfı: Uran Holding tarafından kurulan vakıf 15 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında maddi durumu yetersiz öğrencilerin başvurusunu kabul ediyor. Burs başvurusu yapacak öğrencini ihtiyaç sahibi olması ve makine, inşaat mühendisliği ya da turizm gibi bölümlerde öğrenimine devam ediyor olması şartları aranıyor. Bursiyerlerin aldıkları burs karşılığında, 1 ay süre ile şirketimizde staj yapma zorunlulukları bulunmaktadır. Burs Burs kazanan öğrencilere bursları aylık 150 TL olarak 9 ay süresince veriliyor. Ayrıntılı bilgi içinwww.uralholding.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Vehbi Koç Vakfı :Koç Holding Türkiye’de yılda 10.000 öğrenciye burs veriyor. Üniversite öğrencisine 310 lira burs ödemesi yaparken, meslek lisesi öğrencisine ise 70 lira burs ödemesi yapıyor. Burslar, maddi ihtiyaç sıralamasına göre ve yapılacak değerlendirilerek mülakatlardan sonra belirlenen öğrencilere veriliyor. Bu mülakatlarla asil ve yedek öğrenciler belirleniyor. Asilden burs almayan olursa yedeklerde olan öğrencilere veriliyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Meslek Lisesi öğrencileri ise www.mlmm.com.tr adresinden burslarla ilgili bilgilere ulaşabilir.

TEV : Türkiye Eğitim Vakfı, 8.500 kişiye yurt içinde burs verirken yurt dışında ise 80 kişiye burs veriyor.Burs başvuruları 20 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında “www.tev.org.tr” adresinden burs başvurusu yapılabilecek. Üniversite öğrencilerine 290 TL ödeme yapılırken, lise öğrencisine ise aylık 120 TL burs ödemesi yapılıyor. Üstün başarı bursu ise özel olarak seçilen 52 kişiye aylık 900 TL olarak ödeniyor. Burs başvuruları ise Haziran ve Eylül ayları arasında değerlendiriliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.tev.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. TEV bursu online başvurusu için tıklayınız.

Sanko Vakfı: Sanko Vakfı yılda yaklaşık 1.500 öğrenciye burs veriyor. Burs vereceği öğrencilerde başarılı olma ve Gaziantep doğumlu olma şartı arayan vakıf, aylık 200 TL burs veriyor. Başvurular Ağustos ayı sonunda başlıyor ve başvuru formu vakıftan temin ediliyor. SANKO Holding burs başvurusu ve burslarla  ilgili detayları http://www.sanko.com.tr adresinden sürekli izleyebilirsiniz. Sanko Vakfı 2013- 2014 burs başvuruları sonlanmıştır.

Anadolu Vakfı: Anadolu Grubu’na bağlı olan Vakıf, burs başvurularını 1- 30 Eylül tarihine kadar online olarak alıyor. 800 öğrenciye 9 ay burs ödemesi yapıyor. Vakıf bu bursları 3 ayda bir 600 TL olarak veriyor. Maddi imkanı olmadığını belgelendirenler, anne ve babası olmayan öğrenciler, mülakatlara girip burs almayı hak kazanıyorlar. Sadece Devlet üniversitelerinde okuyanlara burs veriliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye http://www.anadoluvakfi.org.tr/# adresinden ulaşabilirsiniz.

21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı: 1992 yılından beri burs veren vakıf bu sene de burs vermeye devam ediyor. 2013-2014 Eğitim Yılı  Üniversite Öğrencileri İçin Burs Başvuru Tarihleri 16- 22 Eylül arasında online olacaktır. Burs başvurularında aradıkları koşulların başında ihtiyaç sahibi olma geliyor. Aylık 100 TL olarak burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.yekuv.org adresinden ulaşılabiliyor. Burs başvurusu için tıklayınız. 

Hüseyin Özyeğin Vakfı: Türkiye’nin vergi listesinde üst sıralarda yer alan hayırsever iş adamı Hüseyin Özyeğin tarafından kurulan vakıf 544 öğrenciye burs imkanı sunuyor. Burs vereceği öğrencilerde başarılı olma ve İstanbul’da devlet üniversitesinde okuma şartı arıyor. 1990 yılından bu yana yaklaşık 11.000 adet burs veren Vakıf, 2.000’in üzerinde üniversite öğrencisinin eğitimine destek oluyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

ÇYDD: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği 2009-2010 Öğretim döneminde şu ana kadar 35 bin öğrenciye burs vermekte. Çağdaş bir Türkiye için eğitime katkıda bulunan dernek üniversite öğrencilerine ayda 125 TL burs ödemesi yapıyor. Dernek, sadece devlet okullarında okuyan ilköğretim ve lise öğrencilerine burs veriyor. Dernek, ekonomik olarak burs ihtiyacını belgelendirebilen öğrencilere burs veriyor. 2013-2014 yılı burs başvuruları 1-30 Eylül tarihleri arasında alınmaktadır. Devlet üniversitelerinin örgün eğitiminde kayıtlı olan öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir.
Kayıtlı olunan üniversitenin bulunduğu ildeki şubemize şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Not: Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler ve devlet üniversitelerinin 2.öğretim öğrencileri burs başvurusunda bulunamazlar. Derneğin verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.cydd.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Elginkan Vakfı: Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıf, ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. Vakıf, burs programı ile İTÜ, ODTÜ, EGE, İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. Vakıf, 2009-2010 öğretim yılında toplam 75 öğrenciye, 320 TL aylık olmak üzere 12 ay süreyle burs veriyor. Ayrıca şirket çalışanlarının çocuklarına da burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.elginkanvakfi.org.tr adresinden ulaşabiliyor.

Sema Yazar Gençlik Vakfı: Sema Yazar Gençlik Vakfı 35 öğrenciye burs vermektedir. Burs talebinde bulunacak öğrencilerde başarılı olma ve maddi yönden desteğe muhtaç olma şartlarını arıyor. Üniversiteye yeni başlamış 1.sınıf ve hazırlık öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor. Müracaatlar Ekim 15 kadar devam ediyor. Bu yıl, seçilen öğrencilere aylık 250 TL burs verilecektir.

TED: Üniversite öğrencileri için ayırmış olduğu burs kontenjanın dolmasından dolayı bu sene burs başvurusu alamayacaklarını açıkladı.

Türk Anadolu Vakfı: Türk Anadolu Vakfı 1.000 öğrenciye burs hizmeti veriyor. Burs başvuruları Ekim ayında başlıyor. 8 ay süreyle burs veren vakıf burs verirken ihtiyaç sahibi öğrenciler üzerinde duruyor. Aylık 80 TL burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye ise www.turav.org adresinden ulaşılabiliyor.

Galatasaray Eğitim Vakfı: Galatasaray Eğitim Vakfı 146 üniversite öğrencisine burs veriyor. Burs vereceği öğrencilerde ihtiyaç sahibi olma koşulunu arıyor. 15 Ekim’e kadar başvurular alınıyor. Kazanan öğrencilere Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay burs veriliyor ve bu bursu aylık 250 TL olarak veriyor. Detaylı bilgiye www.gev.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Tefken Vakfı: Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfi, her yıl Türkiye’de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 180 başarılı lise, üniversite ve lisansüstü öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor. Tekfen bursları, sınavla girilen okulların öğrencilerine, sınav sonuçları ve başarı ortalamalarına göre veriliyor. Tekfen bursları ile ilgili bütün işlemler, 2004 yılından bu yana tümüyle internet üzerinden yapılabiliyor.Burslar lise öğrencilerine 150 TL, Üniversitelere 330 TL, Master yapan öğrencilere 330 TL aylık olarak veriliyor.Tekfen bursu ile ilgili detaylı bilgiye www.tekfenburs.org adresinden ulaşabiliyor.

Halis Toprak Vakfı: Halis Toprak Vakfı yılda 50 üniversite öğrencisine burs veriyor. Vakfa burs başvurusu kabul edilmiyor ve okullardan ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilerin listesi alınıyor. Bu bursu kazanan öğrencilere aylık 200 TL burs veriyor. Ayrıntılı bilgi için http://www.toprak.com.tr/tr/01_yonetim.asp adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Zorlu Vakfı: Vakfın temel faaliyet alanı olan, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs alıyorlar. Vakıf, 2008-2009 eğitim döneminde 1060 öğrenciye burs veriyor. Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabiliyor.

ALEV : Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl karşılıksız burslar veriyor. Vakıf belli üniversite ve bölümlerde okuyan öğrencilere burs veriyor. Vakıf öğrencilerine aylık 2009-2010 öğretim dönemi için 190 TL burs veriyor. Ayrıca Endüstri Meslek Liselerinin ve Teknik Liselerin belli bölümlerinde öğrenim gören 25 öğrenciye aylık 85 TL burs ödemesi yapıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.alarko.com.tr adresinden ulaşabiliyor.

Sabancı Vakfı : Sabancı Vakfı; Üniversiteye Giriş Bursu, Kalkınmada Öncelikli İller Bursu, Engelli Öğrenciler Bursu ve Sabancı Vakfı-Vista Bursu olmak üzere 4 ayrı burs imkânıyla bu yıl, 1300’den fazla öğrencinin eğitim masraflarına destek olacak. Sabancı Vakfı bursiyerlerine 2010-2011 ders yılında her ay 285 TL ödeneyecek. Sabancı Vakfı burslarına üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgelerle başvuru yapılıyor. Sabancı Vakfı bursları için başvuru formu ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 15 Ekim 2010 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri ya da Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

İstanbul Ticaret Odası Bursu : Oda tarafındanbaşarılı ve İstanbul’da okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs veriliyor. Yükseköğrenim (lisans) Bursları,  Yüksek Lisans Bursları, Odanın çalışma alanında bulunan devlet üniversitelerinin belli bölümlerinde okuyan öğrencilere veriliyor. Başvurular 1 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında alınıyor. Doktora Bursu için de 1 ekim 26 kasım tarihleri arasında başvurular alınıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.ito.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Burs veren diğer şirketler…

Nuh Çimento Sanayi Vakfı www.nuhcimento.com.tr
Taşkent Vakfı www.taskentvakfi.org
İstek vakfı www.istek.org.tr
İstanbul Teknik Üniversitesi www.itu.edu.tr
Galatasaray Eğitim Vakfı www.gev.org.tr
Boğaziçi Üniversitesi Vakfı www.buvak.org.tr
21′inci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı www.yekuv.org
Başbakanlık Fonu www.sydgm.gov.tr
Türkiye Petrolleri A.O. www.tpao.gov.tr
Milli Eğitim Bakanlığı www.meb.gov.tr
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu www.kyk.gov.tr
İş Dünyası Vakfı www.isdunyasivakfi.org.tr
Sağlık ve Eğitim vakfı www.sevakfi.org
İzzet Baysal Vakfı www.izzetbaysalvakfi.org.tr
Teknik Eğitim vakfı www.tekev.org
Türk Anadolu Vakfı www.turav.org
Ensar vakfı www.ensar.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 66 YORUM
 1. yusuf dedi ki:

  üniversite kazandım bursa ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim 05350455860

  1. Nermin Uran dedi ki:

   Yavrucuğum tebrik ederim. Üniversite hayatında başarılar. İletişim bilgilerini buradan bana gönderirsen, sana gerekli desteği sağlayabilirim. Başarılar!..

   1. Gülcan dedi ki:

    Kendi imkankalrimla universiteyi kazandim hem aciktan okudum hem dershaneyegittim hemde kendim dershane ucretimi odedim simdi marmara universitesinde okuyorum ve gercekten maddi destege ihtiyacim var lutfen benimle iletisime gecin adresinden konusabiliriz simdiden tesekkurlee

   2. Pınar dedi ki:

    İletişime geçebilir miyiz.. Burada anlatmaya çekiniyorum

    1. yasemin dedi ki:

     Bana da yardimci olur musunuz kendim yaz tatillerinde ve tatillerde çalışarak okumaya calisiyorum ama yeterli olmuyor lütfen yardim edin

   3. samet kurukol dedi ki:

    Universite sinvindan yuksek puan aldim bu sene universiteye baslayacagim maddi yardima ihtiyacim var yardimci olabilecek varsa iletisim bilgisi 0

   4. meliha dedi ki:

    Hala teklifiniz geçerliyse lütfen bana da ulaşın , İstanbul üniversitesinde okuyorum ama burs yok araştırdım bulamadım. Melisserbes

   5. Sadık dedi ki:

    Bu sene kazandım yardım eden olursa iyi olur . Lütfen

   6. Fehmi dedi ki:

    Bursa ihtiyacım var terör magduruyum yardimci Olursaniz sevinirim

   7. neslihan dedi ki:

    ablacim bende yeni kazandim cok ihtiyacim var bana yardim edebilirmisiniz

   8. güler dedi ki:

    benim kızıma da burs verirseniz çok sevinirm babası 2000 yılında vefat etti kendi imkanlarımla zorla okutuyorum yardımcı olumusunuz.

   9. yasemin dedi ki:

    Çok ihtiyacim var bana da yardimci olur musunuz

   10. Laçin dedi ki:

    yardimci olursaniz sevinirim

 2. Ahmet dedi ki:

  İstanbul üni. Diş Hekimliği fakültesini kazandım.lys de 2 bininci oldum bursa çok ihtiyacım var.yardım edebilecekler ulaşırsa çok mutlu olurum.

  1. Tugce dedi ki:

   Öncelikle basarini kutlarim lysde derece yapmissin masaallah 🙂 turk egitim vakfi ,sabanci gibi sirketler lysde derecelere ozel basari bursu veriyor internetten arastir buyuk ihtimal kazanirsin yolun acik olsun

 3. muhammed dedi ki:

  Marmara universitesi hukuk fakultesi ogrencisiyim 3 kardesim var 1 i universite 1 i ortaokulda okuyor 1 de kucuk bebek var bursa ihtiyacim var yardimci olun

 4. Kübra dedi ki:

  Merhabalar. Niğde üniversitesini kazandım 9 kardeşiz 4 ü üniversite 2 kardeşimde lise okuyor.babam emekli.bana yardım edin

 5. Elif dedi ki:

  Çanakkale ilahiyatı kazandım.bursa ihtiyacım var.

 6. ugur dedi ki:

  İstanbulda universite kazandim bursa ihtiyacim var. Yardim edin.

 7. Erhan dedi ki:

  Gazi Üniversitesinde Tarih bölümü öğrencisiyim. Çoğu yere başvurdum sonuç alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 8. nasima mohammady dedi ki:

  Ben İstanbul üniversite tip okuyorum siz den burs istiyorum

 9. Elifnur dedi ki:

  Cerrahpaşa tıp fakültesi öğrencisiyim. Kalcak yer masrafımı karşılamakta zorlanıyorum. Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

  1. Kdrrr dedi ki:

   Elif bn her ay 150 civari burs vermeyi dusunuyorum

   1. baris dedi ki:

    Bursunuzdan nasil yararlanabiliriz ?

   2. Yasemin dedi ki:

    Bursunuzdan nasil yararlanabilir im

  2. xx dedi ki:

   buradan yaptığınız bursa ihtiyacınızın olduğuna dair duyurunuzu görüp size burs veren oldu mu acaba ben de bu talepte bulunmak istiyorum ama bu tarz sitelerin gerçekten buna yardımcı olup olmadığını bilemiyorum bu arada ben de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyorum

 10. Kerim dedi ki:

  Beykent Üniversitesi psikoloji bölümünü tam burslu kazandım on yedi kardeşim ve iki ablam var hem okuyup hem çalışıyorum ama desteğe çok ihtiyacım var yoksa okulu bırakmak zorunda kalıcam yapabileceğiniz bir yardım varsa eğitim hayatımı kurtarmış olursunuz teşekkürler.

 11. mücahit dedi ki:

  ytü inşaat mühendisliği inşaat mühendisliği 1.sınıfım, okula devam etmem için bursa çok ihtiyacım var, lütfen yardım edin

 12. mücahit dedi ki:

  yardım etmek isteyen olursa şimdiden teşekkürler.

 13. FATİH ELMALI dedi ki:

  Merhaba benim Otiztik kızıma Eğitimi İçin Yardım Arıyor. kızımı Şişli de Tohum Otizim Vakfı nda 1 aydır eğitime başlattım. eğitim ücreti ( 3240 TL ) çok pahalı olduğu için karşılayamıyorum. Ben 1600 tl ücret karşılığında çalışıyorum.Kızımın tahlillerinde NİKEL ve Ağır METAL çıktı bundan dolayı kızıma Dr. diyete başlattı ve genellikle GULİTENSİZ yiyecekler almalıyız bu gulitensiz yemekler çok pahalı olduğu için ve eğitim ücreti bizim belimizi kırıyor sizlerden Kızımın adına Tohum Otizime Eğitim yardımı rica ediyorum kızımın Adı Ekin ELMALI. TEŞEKKÜRLER

 14. Songül dedi ki:

  Van yüzüncü yıl ilahiyat öğrencisiyim herhangi bir burs almıyorum babam yok eğitimimde zorlamıyorum destekçi arıyorum.

 15. afsin duran dedi ki:

  Ben afsin duran kirklaeliliyim trakya tarih universitesi son sinif ogrencisiyim bolum birincisim Allah nasib ederse bu sene mezun olacagim kira ve faturalar cok zorlaniyorum yaz tatiline kadar 6 ay burs verebilecek hayirseverler varsa cok sevinirim
  duran Allah razi olsun

 16. afsin duran dedi ki:

  Afsin duran kirklareliliyim ben trakya tarih bolumu son sinif ogrencisiyim bolum birincisiyim zordayim sadece yaza kadar yardim edecek burs verecek olan varsa sevinirim afsin duran Allah razi olsun

 17. eda dedi ki:

  Marmara üniversitesi 3.sinif da okuyorum. 1 kardeşim daha üniversite okuyor. 1 tanede ortaokul son.ve hicbiyerden burs almıyoruz. Ayrica Eğitim için laptop vs ihtiyaç oluyor burs olmadığı için alamıyorum bunu da. Kisisel ihtiyaclarimi da.Yardımcı olacakları bekliyorum.

 18. Ezgi dedi ki:

  Merhaba,ben İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Müzikoloji 1.sınıf öğrencisiyim.Ciddi anlamda maddi sıkıntı yaşıyoruz.Burs’a çok ihtiyacım var.Babam emekli ve kirada oturuyoruz. Okul masraflarımı karşılayamıyorum. Bana burs verebilecek olan varsa çok duacısı olurum,çok sevinirim.

 19. Berna dedi ki:

  Merhaba ben üniversite kazandım geçen yıl ailemin maddi durumundan dolayı gidemedim bu yıl tekrar girdim ama maddi desteğe çok ihtiyacım var ilgilenenler lütfen bana cevap versin şimdiden allah razı olsun.

 20. Xx dedi ki:

  Ben Hitit Üniversitesinde işletme okuyorum.hem çalışıyorum hem okuyorum geçtiğimiz hastaligimdan dolayi calisamadim.kredi kartı borçlarım birikti.tek seferlik de olsa burs alabileceğim bi yer arıyorum bi türlü bulamadım.bu ay gerçekten çok sıkıştım bana bi yol gösterin ne olur.emailime giremiyorum

 21. Arzygul dedi ki:

  Merhaba ben sakarya üniversite inşaat mühendisliği okuyorum 2sınıfı bitirdim yazın stajimi yapıyorum calisamiyorum yabancı uyruklu olduğun için çalışmaya izin vermiyolar bursa ihtiyacım var derslerim pek iyi degil 4kardeşiz ailem bana para yetoremiyolar gerçekten ihtiyacım var lütfen cvp yazın bana dönün mailimi yazi cam.

 22. SELMAN TUNAHAN dedi ki:

  İstanbul GAZİ Anadolu Lisesi mezunuyum mimarlık okuyacağım ve maddi desteğe ihtiyaçım var yardımlarınızı bekliyorum

 23. Zehra dedi ki:

  Merhaba ben üniversite sınavından iyi bir derece yapamadım ne yazık ki.Ama hukuk okumayı çok istiyor eğer bana burs verirseniz bölümümde çok başarılı olacağıma inanabilirsiniz.

 24. meliha dedi ki:

  İstanbul üniversitesinde diş hekimliği okuyorum .+ kardeşiz babam emekli ve yozgatlıyım aileme yük olmak istemiyorum lütfen birileri bana destek olsun az çok fark etmez

 25. tuğçe dedi ki:

  üniversite kazandım bursa çok ihtiyacım var 3 kardeşiz ve hepimiz okuyoruz yardımcı olursanız cok sevinirin

 26. Hümeyra dedi ki:

  Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve 3. sınıfa geçtim. Bursa ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 27. Furkan dedi ki:

  Marmara üniversitesinde Elektrik elektronik mühendisliğini kazandım eğitimimi rahat bir şekilde sürdürebilmem kalacak yer ihtiyacımı karşılamam için bursa ihtiyacım var yardımcı olabilen varsa telefonum

 28. yağmur topçakar dedi ki:

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim bu yıl 3. sınıfa başlayacağım.Bursa ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
  iletişim bilgilerim:
  tel:

 29. Rakiye dedi ki:

  Istanbulda üniversite kazandim yanliz madi sikintim var korkuyorum gitmeye para açisindan çok zorlanacagim burs veren olursa allah razi olsun yardiminizi bekliyorum

 30. Betül dedi ki:

  %75 burslu sosyoloji okuyorum ama maddi açıdan yinede sıkıntı çekeceğimiz aşikar. Bu yüzden burs istiyorum. Umarım cevap alabilirim. Teşekkür ederim.

 31. buse dedi ki:

  üniversite okuyorum ama yol para kitap ücretlerimi karşılamak çok zor oluyor bana yardımcı olursanız sevinirim

 32. Emre dedi ki:

  Bu sene Yıldız Makine kazandım.Babam serbest meslek ve sigortasını kendi ödüyor 650 TL maaşının yarısına yakın, yardımcı olursanız sevinirim.

 33. Gizem dedi ki:

  Üniversite öğrencisiyiz ikiz kardeşim aynı
  anda okuduğumuz için maddi yönden çok zorlaniyoruz bursa ihtiyacımız var yardim eden olursa seviniriz teşekkürler

 34. seher yılmaz dedi ki:

  slm burs veren kurumlar benımde ıkı çocum okuyor üni biri hoca ahmet yaseevi üni biri tekirdag namik kemal üni maddi anlamda çok sıkıntıdayım evim kira 8ootl kıra verıyorum asgari üçretli çalişiyoruz ben 1/43 engelliyim akciger ve kalp hastasıyım ben yagrularımı okutmak istıyorum umarım yagrularıma yardım edersınız şimdiden teşekurler çok zor durumdayım allah rızası için

 35. kader dedi ki:

  Artvin coruh universitesinde okuyorum. Bursa cok ihtiyacim var , ailem okumami istemiyo. Bbuyuzden cok ihtycm var.

 36. Tunahan dedi ki:

  Merhaba herkese bu sene kazandım yalova Üniversitesi. İngilizce hazırlık okuyorum kursa gitmem lazım bu yüzden yaz boyu işte çalıştım ama yeterli olmadı hayır sever insanların , kurumların yardım ellerini bekliyorum .

 37. Fatos dedi ki:

  adım Fatoş 33 yaşındayım iki çocuk annesiyim Adana’nın çok kötü mahallelerinde oturuyorum çocuğumu servslii bir okula gönderiyorum bu çevrenin insanlara gibi yetişmesini istemiyorum okulu Özel bir okulu olduğu için artık maddi desteğe çok ihtiyacım var lütfen desteklerinizi bekliyorum İlköğretim okuluna gidiyor sigortamız yok desteklerinizi bekliyorum ve rica ediyorum

 38. Yasin dedi ki:

  Üniversiteye yeni başlayacağım Bursa ihtiyacım var

 39. yasemin dedi ki:

  Vakif üniversitesini %100 burslu kazandim.Ailemin maddi durumu yeterli değil.çok zor durumdayım yardimci olursaniz sevinirim

 40. Gürcan dedi ki:

  Bu sene İstanbul’da Üniversite Kazandım . Kars tan geldim Aile bakımından Maddi Sıkıntı çekiyorum Yardımcı olursanız sevinirim

 41. Ömer dedi ki:

  Üniversiteyi kazandım bursa çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim 05469743686

 42. yunusemre dedi ki:

  benimde bursa çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok iyi olur

 43. Büşra Arıdaş dedi ki:

  Gazi Üniversitesinde grafik tasarım öğrencisiyim, son yılım bu sene. Zorunlu staj nedeniyle İstanbul’a geldim, maddi durumum açısından çok zorlanıyorum. Annem babam ayrı, babamla görüşmediğimiz gibi annemin maddi durumu da oldukça kötü. Stajımın eğitimime çok katkısı olacağını bildiğim ve yarıda da bırakamayacağım için bursa ihtiyacım var bu süreçte. Zaman sıkıntımdan dolayı çalışamıyorum ne yazık ki. Eğer yardımcı olabilecek biri çıkarsa grafik tasarım işlerini yapmaktan da ayrıca minnet duyarım.

  1. Ahmet dedi ki:

   Ben 1966 adana doğumluyum 04.09.214 tarihinde ceza evine girdim 23.12.2017 tarihinde tahliye oldum ceza evinde açık kalp ameliyatı ve bir kaç ameliyat geçirdim tahliye olduktan sonra. Orda burda kalıyorum çocuklarımı geri kazanmak. İstiyorum ev tutum eşya alıp çalışıp çabalamak eaki günlerime dönnek istiyorum sağlık sorunlarımdan dolayı çalışamıyorum 100/de 56 taporum var. Telefonum;. 15/ 16 / 17 yaşlarında lise 1lise2 lise3 okuyan çocuklarım var hepsi başarılı 2022 maaşı alıyorum 3 aydan 3 aya 970 tl çocuklarım okula gidemez hale geldiler yardım edin

 44. muhammet dedi ki:

  merhaba ben muhammet caz ailemin durumu yok zor sartlarda okumaya devam ediyorum beden egitim uckta okuyrm bu yıl lutfen yardımcı olun

 45. Binnaz Gülay akyol dedi ki:

  Kızım arapça mustecimen okuyor 3 yılı maddi imkanımız yok olduğu için bırakıyor lütfen hayirlarinizi talep ediyoruz babası emekli ben ev hanımı insaEllah bi Hayır sahibi çıkar amin

 46. Yusuf dedi ki:

  Yusuf Slm alk benim kizim taktir ve iftar aldi bu sene orta okula baslayacak ama madi durumum yok servis parasida cikti simdi alah rizasi icin hayir sever varsa yardimci oldun

 47. Gözde YILMAZ dedi ki:

  Merhaba İstanbul’da hemşirelik okuyorum ve artık dayanamayacağım noktaya geldim aileme çok aşırı yük oluyorum değerlendirilirsem çok çok memnun olurum

 48. Sultan dedi ki:

  Merhaba İstanbul’da özel üniversitede tam burslu diyetisyenlik okuyorum annem babam işsiz Bursa ihtiyacım var yardımcı olun lütfen

BİR YORUM YAZ