Bankada Yaptırdığınız İşlem İle İlgili Belge İsteme Dilekçe Örneği

Bankada Yaptırdığınız İşlem İle İlgili Belge İsteme Dilekçe Örneği

dilekce-ornegiBankalarda yapılan çeşitli işlemler ile ilgili tüketicilere belge verilmiyor. Para transferi, para çekme, para yatırma gibi işlemlerde dekont veriliyor. Ancak her türlü kredi işleminde imzaladığınız sözleşmenin bir nüshası tüketiciye verilmiyor. Tüketici kısa bir süre içerisinde okumaya bile fırsat bulamadığı sözleşmeyi incelemek istiyor. Ancak bankalar müşterilerine bu sözleşmeleri talep edilmedikçe vermiyorlar. Bankada yaptığınız bu ve benzeri işlemle ilgili belge isteme hakkınız bulunuyor. Bunun için bankaya dilekçe ile talebinizi iletebilirsiniz. Sitemizde takipçilerimize yardımcı olmak adına birçok dilekçe örneği yayımladık. Şimdi  de örnek Bankada Yaptırdığınız İşlem İle İlgili Belge İsteme Dilekçe yayımlıyoruz.

………. BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE

 

KONU : 5411 Sayılı ve 5464 Sayılı Kanununilgili maddeleri hk.

 

        Bankanız ……….. şubesinde kredi kartı talebinde bulundum/tüketici kredisi talebinde bulundum. Ancak 5411 Sayılıkanun un 76. Maddesi ve 5464 Sayılı Kanun un 24. Maddesi açık hükümleri bulunmasına ve hatta talep etmeme rağmen tarafıma yapılan işlemle ilgili onaylı belgenin (veya Sözleşmenin) bir nüshasının verilmesi gerekirken verilmemiştir.Ayrıca 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun un ilgili hükümleri de saklıdır.

       Bu nedenle yukarıda izah edilen kanuni gerekçeler ile yapılan işlemle ilgili belgenin onaylı bir nüshasının tarafıma gönderilmesini talep ediyorum.

                           Gereğini arzederim. .. / .. / 2013

 

(Adı-Soyadı ve İmza)

Güncel Tebligat Adresim:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ