Belediye Bina İskanı Talebi Dilekçe Örneği

Belediye Bina İskanı Talebi Dilekçe Örneği

İskan dilekçesiBina İskanı Talebi Dilekçe Örneği

İskan raporu yapıların kullanma izin belgesidir. Ruhsatlı olarak inşa edilen binaların tamamlanmasından sonra belediyelere bağlı olarak hizmet veren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü gerekli evraklar sunularak binanın iskan raporu istenir.

İskan Raporu Nedir?

Yapıların ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlandığını gösteren; ruhsat bilgilerini inşaatın bitim tarihini, tapu kaydını, adresini, bağımsız bölümlerin cinslerini, numaralarını, arsa paylarını, metrekarelerini, sınıflarını, mal sahiplerini gösteren belgedir. İskan raporu belediyenin İmar Müdürlüğü Yapı Kullanma İzni birimince değerlendirmeler sonucu onay alındığında düzenlenen bir belgedir.

İskan Raporu Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

1.Dilekçe

2.Temel vizesi (İlçe Belediyelerden)

3.Vergi İlişik Kesme Belgesi (Her bağımsız bölüm için)

4. Fenni mesulden teknik rapor ( yapı denetimli inşaatlardan yapı denetim şirketi raporu)

İnşaat sahibi, müteahhidi veya yetkilisi iskan raporu almak için bir dilekçe ile Belediyeye müracaat eder. Yapı Kullanma İzni teknik elemanları binaya giderek, inşaatın ruhsat ve eklerine uygun olarak yapılıp yapılmadığını kontrol eder.

Örnek Belediye Bina İskanı Talebi Dilekçesi

Belediye Bina İskanı Talebi Dilekçe Örneği


Bir önceki yazımız olan Nitelik Belgesi Dilekçesi başlıklı makalemizde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Nitelik Belgesi Dilekçesi, Nitelik Belgesi Dilekçe örneği ve Nitelik Belgesi Dilekçesi nasıl yazılır hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ