Mahkemenin yenilenmesi ceza dilekçesi

Mahkemenin yenilenmesi ceza dilekçesi

istirak-nafakasinin-artirilmasi-talebi-dilekce-ornegi-1Çeşitli nedenlerle mahkemede yargılama yapılarak, hakkınızda verilen kesin karar sizi memnun etmeyebilir. Bu durumda itiraz hakkınız bulunmaktadır. Mahkemenin verdiği karara itiraz etmek için mahkemenin yenilenmesi talep edilir. Bu talebi resmi makamlara dilekçe ile bildirmek gerekmektedir. İlgili mahkemeye yargılamanın yenilenmesi talebinizi aşağıdaki örnek dilekçedeki gibi sunabilirsiniz.

MAHKEMENİN YENİLENMESİ CEZA DİLEKÇESİ
…….SAYIN BAŞKANLIĞINA,

DOSYA NO             :…….

YARGILAMANIN YENİLENMESİNİ İSTEYEN                 :…….

SANIK                     :…….

VEKİLİ                     :…….

DAVACI                   :…….

MÜDAHİL                :…….

SUÇ                         :…….

KONU                      : Yargılamanın yenilenmesi istemidir.

AÇIKLAMALAR :1-Mahkemenizce verilen  ../…. Esas, ../…. Karar sayılı ve ../../…. tarihli ilam tarafımızdan temyiz edilmesine karşın, Yargıtay ( ) Ceza Dairesinin  ../…. Esas, ../…. Karar sayılı ve ../../…. tarihli kararı ile onanmıştır. Aynı daireye Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtası ile yapmış olduğumuz karar düzeltme talebi de red edildiğinden karar kesinleşmiştir.

2-Kesinleşen kararın alındığı yargılamanın yenilenmesini istemekteyiz. Yargılamanın yenilenebilmesi için, CMUK 327 gereği gerekli yasal koşullar oluşmuştur.

Şöyle ki;

a)

b)

YASAL NEDENLER : CMUK 327 ve diğer yasa maddeleri.

KANITLAR               : Dava dosyası, görgü tanıkları,diğer kanıtlar.

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenlerle, kesinleşen kararın infazının durdurularak, yargılamanın yenilenmesi kararı verilmek sureti ile, mahkumiyet kararının kaldırılmasına ve Beraat kararı verilmesine karar verilmesini talep ederim.

SANIK VEKİLİ


Bir önceki yazımız olan Yarın hangi illerde okullar tatil! başlıklı makalemizde 13 aralık kar tatili olan iller, Hangi İllerde Okullar Tatil ve tatil olan okullar hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ