Suç duyurusu telefonla hakaret ve tehdit dilekçesi

Suç duyurusu telefonla hakaret ve tehdit dilekçesi

sikayet-dilekcesiResmi kurumlara yapılan şikayetler bir dilekçe ile yapılır. Vatandaşların hayatını tehdit eden, sinirini bozmaya yönelik hakaret içeren telefonla yapılan aramalar da suç duyurusu yapılarak cezai işlem yapılması talep edilebilir. Telefonla taciz edilen kişiler, telefon sapığı denilen kişilerin tespitini isteyen kişiler resmi kurumlara bir dilekçe yazarak taleplerini iletebilirler. Bu konudaki şikayetler Cumhuriyet Savcılığına yapılır. Savcılık gerekli gördüğü kişilerin telefonlarını dinlemeye alarak  rahatsız eden kişi ya da kişileri tespit ederek cezalandırma yetkisine sahiptir. İşte örnek telefonla hakaret ve tehdit için suç duyurusu dilekçesi

 

…….  CUMHURİYET  BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMI’NA 

                                                                                                                      …….

 

 

YAKINAN                            :……. 

VEKİLİ                                  :…….  

SUÇ                                    : Hakaret, İftira, Sövme

 

AÇIKLAMALAR                   : 1-Müvekkilim, uzun süredir kimliğini bilmediği kişilerden imzasız mektuplar almakta, gerek iş ve gerekse ev telefonlarından rahatsız edilmektedir. Evinde de yalnız kalan müvekkilime telefonları açan şahıs ya boğuk bir ses çıkarmakta ya da hiç konuşmamakta ve müvekkilimi korkutmaktadır.

3-Yalnız yaşamasından cesaretle müvekkilime ahlaksızca tekliflerde bulunan kimliği meçhul kişinin müvekkilime imzasız mektupları  yazan ile aynı kişi ya da kişiler olduğunu sanmaktayız.

4-Müvekkilimin ne iş yerinde ve ne de evinde huzuru kalmamıştır. Bu nedenle aşağıda verdiğimiz, ev, işyeri ve de cep telefonlarının dinlemeye alınarak, müvekkilimi rahatsız eden kişi ya da kişileri tespit etmenizi ve cezalandırılmaları için dava açılmasını istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER               : TCK ve ilgili yasa maddeleri.

 

KANITLAR                              : Telefon kayıtları, imzasız mektuplar, tanıklar ve her türlü yasal kanıt.

 

İSTEM SONUCU               : Açıklanan nedenler ile müvekkilime ait telefonların dinlenmesine karar vererek rahatsız eden şahısların tespitini ve cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını talep ederim.

 

 

YAKINAN VEKİLİ

                                                                                    …….


Bir önceki yazımız olan Yarın hangi illerde okullar tatil! başlıklı makalemizde 13 aralık kar tatili olan iller, Hangi İllerde Okullar Tatil ve tatil olan okullar hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ