Süre tutum dilekçe örneği

Süre tutum dilekçe örneği

dilekceSüre tutum dilekçesi temyiz için gerekçeli kararın tebliğine kadar verilmelidir. Bu uygulama dayanakları bilinmeyen bir kararı zorunlu olarak temyiz etme isteğini belirtir.

Süre tutum dilekçesinin mevzuatta yeri yoktur. uygulamadan kaynaklanan tefhimle başlayan süreyi durdurmak için icat edilmiş bir yöntemdir.

Acil olarak görülmesi ve hükmün kesinleşmesi istenen işlerde süre tefhimle başlar. Ancak gerekçeli kararın iş yoğunluğu nedeni ile geç yazılması uygulamada süre tutum dilekçesini doğurmuştur.

Şikayetleriniz için örnek dilekçeler yayınlamaya devam ediyoruz. Bu dilekçelere sadece kişisel bilgilerinizi ekleyerek imzalayıp ilgili makama ulaştırmanız yeterlidir.  Dilekçe ile ilgili yasal sorumluluk dilekçeyi veren kişiye aittir.

Örnek Süre tutum dilekçesi

YARGITAY ( ) CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA
Sunulmak Üzere

 

 

………………………………… MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE
DOSYA ESAS NO :
TEMYİZ VE SÜRE TUTUM
TALEP EDEN
MÜDAHİL SANIK :
……………………. …………………………
Adres: ……………………………………..
VEKİLİ :
Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)
Adres: …………………………………………..
Tel:…………………… Fax:……………………
KATILAN :
………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)
Adres: …………………………………….
KONU :
Süre Tutum ve Temyiz Talebidir.
SUÇ :

AÇIKLAMALAR :
Adı geçen dosyada verilen karar usul ve yasaya aykırıdır, bozulması istemi ile temyiz ediyoruz. Gerekçeli karar gelene kadar süre tutum talebinde bulunuyoruz.

TALEP SONUCU : Yukarda arz edilen nedenlerle ve tetkikiniz esnasında ortaya çıkan sair nedenlerle iş bu hükmün bozulmasına ve gerekçeli karar tarafımıza tebliğ edilinceye kadar süre tutum isteğimizin de kabulüne karar verilmesini vekil eden adına saygıyla arz ve talep ederim.
Sanık Vekili
Avukat


Bir önceki yazımız olan Yarın hangi illerde okullar tatil! başlıklı makalemizde 13 aralık kar tatili olan iller, Hangi İllerde Okullar Tatil ve tatil olan okullar hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ