Digiturk şikayet dilekçesi

Digiturk şikayet dilekçesi

Digiturk şikayet dilekçesiDigiturk şikayet dilekçesi nasıl yazılır?

Tüketiciler hizmet aldıkları kurum veya firmalarla anlaşmazlığa düştüklerinde Şikayet etme hakkı’nı kullanabilir. Tüketicinin en doğal haklarından olan şikayet etme hakkıdır. Bir üst merciiye ya da kurumun denetleyicisine yapılır. Çeşitli konulardaki şikayetlerinizi dilekçe ile müracaat ederek çözüm talep edebilirsiniz. Şikayetinizi bildirmenizin ardından yasal süreç başlayacak ve şikayetiniz değerlendirmeye alınacaktır.

Bu işlemler için gerekli dilekçeleri hazırlamakta sizlere yardımcı olabilmek için çeşitli dilekçe örneklerine yer verdik. Şimdi de şikayet dilekçesi örneği yayımlıyoruz. Sizlerin tek yapmanız Bu dilekçe örneklerinden sizin şikayetinize uygun olan dilekçe örneğini kişisel bilgilerinizle doldurarak başvuru yapabilirsiniz.  Eğer televizyon hizmetini özel servis sağlayıcısı Digiturk’ten alıyorsanız fatura, teknik servis, yayın sorunu, abone iptal işlemleri, icra işlemleri gibi konulardaki şikayetlerinizi kuruma dilekçe ile bildirmeniz gerekmektedir.

Örnek Digiturk şikayet dilekçesi

 

İHTAR EDİLEN

MUHATAP   :

ADRESİ         :

 

 

İHTAR EDENİN

ADI VE SOYADI :

ADRESİ              :

 

İHTAR KONUSU: Sözleşmedeki Haksız Şartlar.

AÇIKLAMALAR  :

1- …./…./200.. tarihinde Digitürk abonesi oldum.

2- Sözleşmede bazı maddelerin 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı kanunun 6. Maddesi’ ne göre tüketici aleyhine haksız şartlar içermektedir.

3- Bu nedenle taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu sözleşmede tüketici ile yapılan standart sözleşmeye tüketicinin müdahale etme hakkı bulunmadığından sebeple yapılan sözleşme haksız şartlar içerdiğinden dolayı …../…./20… tarihinde yapılan sözleşmenin fesh edilmesini, aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı ihtar eylerim. …../…../20..

 

İHTAR EDENİN

ADI VE SOYADI :

İMZA                  :

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ