Mahkeme Hakem Heyeti Kararının İcra Marifetiyle Tahsili Dilekçesi Örneği

Mahkeme Hakem Heyeti Kararının İcra Marifetiyle Tahsili Dilekçesi Örneği

dilekçeSatın aldığınız mal/hizmete ilişkin uyuşmazlıklarda Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız gerekmektedir. 2013 yılı için değeri 1191,52-TL’nin altında bulunan uyuşmazlıklarda Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulması zorunludur. Tüketici haklarının korunması çerçevesinde alışverişlerde, ve her türlü ticari ilişkilerde tüketicinin şikayet mercii olan Hakem Heyetlerine başvuruluyor. Hakem Heyeti tarafından verilen karar doğrultusunda borçlu kişiye icra yolu ile borcunu ödemesi için ihtar gönderilir.

Tüketici Hakem Heyeti Kararının İcra Marifetiyle Tahsili Dilekçesi Örneği 

…… (    ) İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

 

 

 

Alacaklı             : ………… (TC Kimlik No: ………..)

Adresi                       : ………………………………..

………………………………..

 

Borçlu                       : ………………….

Adresi                       : ………………………………..

………………………………..

 

AsılAlacak Miktarı      : ………………

 

Konu                 : Mahkeme/Hakem Heyeti Kararıyla kesinleşen alacağınilamlı icra ödeme emriyle tahsili.

 

Açıklamalar                :

 

1-) ………..

Mahkemesi/HakemHeyetinin../../201. tarihli 201./… Kararıyla dava/şikayet konusu alacak karşı tarafınsüresinde itiraz etmemesi sebebiyle kesinleşmiştir.

 

2-) İşbu nedenle kesinleşmiş bulunan Mahkeme/HakemHeyeti kararının ilamlı takiplerdeki icra ödeme emrinin borçluya tebliği vealacağın yasal faizleriyle birlikte toplamının tahsili gereğiyle İcraMüdürlüğünüze müracaat etmek zorunda kaldım.

 

Gereğini saygıyla dilerim. ../../2013

 

Takip Talebinde Bulunan

(Alacaklı)

(Ad, Soyad ve İmza)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arzu dedi ki:

    iŞKURDAN memnun değilim Büyükçekmece İskur beni iyice bunalttı gidiyorum boşuna yol parası veriyorum ilgilenen yok formaliteden danışman atamışlar oda hiçibirşeye yardımcı olmuyor gidiyorum hep işi var beni başkalarına yönlendiriyor kimse ilgilenmiyor geçen yeni işe başlayan birine gönderdi beni oda sorularıma hiç doğru cevaplar veremedi ayrıca ben internet sitesindende memnun değilim iskurun neden ben özgeçmiş güncelleyemiyorum sistem buna izin vermiyor ve neden oradaki hiçbir kamu işine başvuru yapılmıyor bu sene KPSS ye girdim nasıl bi şiteyse daha 2004 sene KPSS puanı geçmiş bu yenisi gelmiyor eskisini lütfen ilgililere gitsin bu yazım çözsünler

BİR YORUM YAZ