İstifa Dilekçesi Örnekleri

İstifa Dilekçesi Örnekleri

Kendi iradesi ile çeşitli sebeplerden dolayı işten ayrılmak durumunda kalan kişiler istifa dilekçesi ile işverene bu durumu bildirmektedirler. İstifa Dilekçesi nasıl yazılır? Bu konuyu farklı boyutları ile değerlendirerek, bir önceki yazımızda uzun uzun anlattık. Bu yazımızda da sizin işinizi kolaylaştırmak adına birkaç örnek veriyoruz.

İncelemek ister misiniz? – En Yaygın 10 Mülakat Sorusu ve Yanıtları

İstifa Dilekçesi sade bir dille, çok fazla detaya girmeden yazılır. Çok detaylı yazılanlarına zaten istifa mektubu denir. İstifa mektubunu, işverene ayrılma nedenlerini çok geniş olarak anlatmak isteyenler tercih ederler. Onları örneklendirmeye gerek yok Zaten sebepler genelikle kişiseldir. İstifa dilekçesinde , “işçinin kendi isteğiyle işten ayrıldığını” belirten cümleler kullanılır.

Örnek İstifa Dilekçesi Örnekleri

Genel İstifa Dilekçesi Örneği 1

Genel İstifa Dilekçesi Örneği 2

Kişisel İstifa Dilekçesi Örnekleri

İşinizden ayrılmak istiyorsanız istifa mektubu hazırlamanız gerekmektedir. Sizler için bir istifa mektubunda neler olmalı? İstifa mektubu nasıl yazılmalı? Bu gibi önemli konuları derledik. Görselde de göreceğiniz gibi bir istifa mektubu hazırlamanız gerekmektedir. Eğer ki sizlere verdiğimiz linkleri kullanarak İstifa Mektuplarını indirecekseniz, içerisindeki bilgileri kendinize uyarlamayı unutmayın. Tarihlerini mutlaka değiştirin.

İşten Ayrılma İstifa Dilekçe Örneği

İstifa dilekçesi örneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. erkan kucuk dedi ki:

    Slm öncelikle kolay gelsin diler saygılarımı sunarım benim sizden istediğim 6yıldır çalıştığım işyerinden istifaya zorlanıyorum mobbing yasasından yararlanmak istiyorum onun bi dilekçesi mevcutsa mail olarak alabilir miyim yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederm

BİR YORUM YAZ