Kapıdan Satış Şikayet Dilekçe örneği

Kapıdan Satış Şikayet Dilekçe örneği

kapidan- satis-dilekcesiKapıdan Satış Şikayet dilekçesi nasıl yazılır?

Kapıdan yapılan satışlarda tüketicinin haklarının ihlali en çok karşılaşılan şikayet konularından birisi. Kapıdan ürün pazarlama ve satışı için özel bir izin gerekiyor. Öncelikle kapıdan yapılan alışverişlerde, satışı yapan kişiyle  Kapıdan Satış İzin Belgesini sormanız gerekiyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işyeri, fuar panayır gibi satış mekanları dışında yapılan satımlara onay verdiğini gösteren bir belge veriyor. Bakanlık tarafından verilen bu belgeleri de yine bakanlığın sitesinden kontrol ederek doğruluğunu onaylamanız gerekiyor. Bakanlık olası sorunları engellemek için Kapıdan Satış İzin Belgesi alan firmalardan alım yapılmasının tüketici hakları için avantaj sağladığını belirtiyor. Ancak yine de kapıdan yapılan bir alışverişte aldığınız ürün ayıplı çıktığında, arızalandığında, cayma hakkınızı kullanmak istediğinizde firmadan yanıt alamazsanız şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda da Kapıdan Satış şikayeti için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti dilekçesi ile başvurularınızı Kaymakamlığa iletebilirsiniz.

Şikayet Dilekçe örneği


Örnek Kapıdan Satış itiraz dilekçesi 

SÖZLEŞMEDEN CAYMA BİLDİRİMİ

 

(İHTARNAME)

1-(İhtar Muhatabı)

İHTAREDİLEN   :

ADRESİ               :

 

2-(Keşideci)

İHTAREDEN       :

ADRESİ               :

İHTARTARİHİ   :

İHTARKONUSU : Kapıdan Satış.(4077 TKHK 8.Md.)

AÇIKLAMALAR    :

1-) ……tarihinde kapıma gelenpazarlamacıdan ..adet ………..bedeli .. TL olan ………. Marka ve modelürünü satın almak için sözleşme imzaladım.

 

2-) 4077 sayılı Tüketiciyi korumaya dair kanunun 8. maddesi gereğince yasalsüresi içerisinde sözleşmeden “Cayma hakkımı” kullanmak istiyorum. Kanunisüre içinde (10 Gün) düzenlenen tüm evrakların iptal edilerek tarafıma iadesinive bende bulunan ürünün de (20 Gün içinde) geri alınmasını talep ediyorum.

 

3-) Yukarıdaki talebimin yasalsüresi içinde yerine getirilmemesi halinde, Tüketici Hakem Heyetlerine veSanayi İl Müdürlüğüne müracaat ederek hakkınızda şikâyette bulunacağımı veyasal yollara başvurmak zorunda kalacağımı “ihtar”en bildiririm.

 

İhtar Edenin

(Adı, soyadı ve imzası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ