Gezi için velilerden izin dilekçe örneği

Gezi için velilerden izin dilekçe örneği

Dilekçe ÖrnekleriOkul gezileri öğrencilerin hem iyi vakit geçirmek, hem de bilgi ve kültürlerini arttırmak için düzenlene etkinliklerdir. Öğrencilerin kaynaşmasını ve sosyalleşmesini de sağlayan bu etkinliklere katılan öğrencilerin velilerinden izin almaları gerekmektedir. Veliler öğrencinin geziye katılmasını onayladığını belirten bir dilekçe yazarak okul müdürlüğüne teslim eder. Resmi makamlara yapılan talepler ve şikayetler dilekçe ile yapılmaktadır. Her türlü izin dilekçeleri de ilgili makama aşağıdaki örnekte olduğu gibi yazılarak teslim edilir. Çocuğunun okul gezisine katılmasına izin veren veli, aşağıdaki gibi bir dilekçe ile onayını bildirir.

……………………………………….İlköğretim Müdürlüğüne,

Okulunuzun…………………..tarihinde ………………..saatleri arasında İstanbul Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’ne yapılacak geziye …………sınıfı ………..no’lu öğrencisi kızım/oğlum
…………………………………………’nın katılmasına izin veriyorum.
Saygılarımla,

İmza
Adı, soyadı


Bir önceki yazımız olan Hukuk mezunlarına uzlaştırmacı olma imkanı başlıklı makalemizde avukat uzlaştırmacı olma imkanı, mahkeme uzlaştırmacı başvurusu ve uzlaştırmacı başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ