Öğrenim Bilgileri Değişikliği Talebi Dilekçesi

Öğrenim Bilgileri Değişikliği Talebi Dilekçesi

osymÜniversite öğrencilerinin öğrenim bilgilerinde olan değişikliklerin kuruma dilekçe ile bildirilmesi gerekmektedir. ÖSYM ile ilgili tüm yazışmalarda Genel Amaçlı Dilekçe Örneği ile başvuru yapmak gerekmektedir. ancak öğrencinin öğrenim bilgileri yazılırken bir hata yapılmışsa, öğrenim bilgilerinde değişiklik olmuşsa bu durum kuruma dilekçe ile bildirilmelidir. ÖSYM bu konuda aşağıdaki açıklama ile öğrencileri bilgilendiriyor. Bu bilgiler ışığında Öğrenim Bilgileri Değişikliği Talebinizi iletebilirsiniz.

ÖSYM Duyuru

“Öğrenim Bilgileri” (resmi belge gerektirmeyen), “Sınava İlişkin Bilgileri” ya da “İletişim Bilgileri” alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinde kendisi gerçekleştirecektir. (ÖSYS ve DGS için “Öğrenim Bilgileri” alanında yapılmak istenen tüm değişiklikler resmî belge gerektirdiğinden dilekçe yazılması gereklidir.)

Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:

Adaylar aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazabilecektir:

Başvuru sırasında oluşturulan Başvuru Kayıt Bilgilerinden “Öğrenim Bilgileri” alanındaki resmî belgeye dayalı olan bilgilerde (ÖSYS ve DGS için tümünde) değişiklik isteği (ÖSYS için ilgili yılın ÖSYS Kılavuzunda bulunan Öğrenim Bilgileri Değişikliği Dilekçe Örneği kullanılmalıdır.)

Öğrenim Bilgileri Değişikliği Talebi Dilekçesine ulaşmak için tıklayınız. 


Bir önceki yazımız olan Doğalgaz Fatura Sorgulama başlıklı makalemizde doğalgaz borç görüntüleme, doğalgaz borcu öğrenme ve Doğalgaz Fatura Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ