Ölüm nedeniyle mazeret dilekçe örneği

Ölüm nedeniyle mazeret dilekçe örneği

yillik-izin-dilekcesi-1Çalışanlar çalıştıkları kurumdan geçerli bir sebepleri bulunması halinde mazeret izni talep edebilmektedir. Devlet memurlarına ve özel kurumlarda çalışanlara verilen bu izne, mazeret izni denilmektedir. Çalışanların mazeret izinleri sırasında fiili çalışmaya bağlı her türlü ödemeler hariç mali haklar ile sosyal yardımlarına dokunulmamaktadır.

Doğum, evlenme ve ölüm mazeretlerinden dolayı kullanılan iznin istek üzerine verilmesi zorunludur. 657 sayılı Devlet Memurlarına Kanununa tabi olarak çalışan memurlara; eşinin, çocuğunun, “kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin” ölümü hâllerinde isteği üzerine 7 gün izin verilmektedir. Ama sözleşmeli personele ölüm izni 3 gün olarak verilmesi ayrımcılık yaratmaktadır. Ölüm mazeret izni talebi kuruma dilekçe ile bildirilmelidir.

Ölüm mazeret izni dilekçe örneği

…….. Okulu Müdürlüğüne

                              ………

 

…/…/….. tarihinde eşimin (çocuğumun / annemin / babamın / kardeşimin / eşimin annesinin / eşimin babasının / eşimin kardeşinin) ölmesi nedeniyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 104 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 7 (yedi) gün (daha kısa süre de olabilir) izin kullanmak istiyorum.

 

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

ADRES:

İkametgah adresi           :

İznin geçirileceği adres  :

Telefon numarası          :

 

…./…./….

Adı ve Soyadı

Unvanı

Kurum sicil numarası

İmzası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ