Schengen Vize Dilekçe Örneği

Schengen Vize Dilekçe Örneği

Schengen Dilekçe ÖrneğiSchengen Vize Başvurusu 

Schengen Vizesi, Avrupa ülkelerinin kendi aralarındaki anlaşmalarıyla sadece bu ülkelerde geçerli olan vize türüdür. Tüm vize işlemlerinde olduğu gibi Schengen vizesi alabilmek için bazı şartları sağlamak gerekmektedir.

Schengen vizesi alabilmek için hangi evraklar isteniyor?

Seyahat sigortası, otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyon belgeleri gerekmektedir. Vize almak isteyen kişinin mesleğini belgeleyen meslek ve kazanç bilgilerine ait evrakları, çalışanlardan ise maaşının belirtildiği bordro istenmektedir. Banka hesabında yüklü miktarda para olduğunu gösteren banka dekontları da istenmemekle beraber hazırlanan evraklar arasında bulunuyor. Bunlara ek olarak aşağıdaki belgeleri de dosya halinde sunmak gerekmektedir.

Schengen Vizesi 

Maaş Bordrosu

İmza Sirküleri

Vergi Levhası

Faaliyet Belgesi

2 adet arka fonu beyaz vesikalık resim

Schengen Vizesinin geçerli olduğu Avrupa ülkelerinde kalış dönemi  altı aylık olarak değerlendirilmektedir. Doksan gün kalma süresi de verilmektedir. Sadece İtalya için vize süresini uzatmak mümkün olabilmektedir.

Hangi ülkeler için Schengen Vizesi Almak Gereklidir?

Avrupa ülkelerinden; Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, Hollanda, İtalya, Norveç, İşveç, Danimarka, Lüksemburg, Portekiz Yunanistan ve Finlandiya için ş Schengen Vizesi almak gerekmektedir.

Schengen vizesi almak için hangi ülkeye gidilecekse o ülkenin konsolosluğuna dilekçe ile başvurulması gerekmektedir.

Örnek Schengen Vize Dilekçesi 

Schengen Ticari Dilekçe Örneği

Schengen Turistik Dilekçe Örneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ