Sağlık Karnesini Kaybedenlerden Alınacak Dilekçe Örneği

Sağlık Karnesini Kaybedenlerden Alınacak Dilekçe Örneği

Dilekçe ÖrneğiSağlık Karnesini Kaybedenler için Dilekçe Örneği

SGK çatısı altında çalışan kişiler için dilekçe örneklerini sunmaya devam ediyoruz. Kurumdan resmi talepler dilekçe ile yapılıyor. Bu nedenle emeklilerin ve çalışanların her hangi bir talep ve şikayetlerinin dilekçe ile yapılması gerekmektedir. Günümüzde sağlık karnesi kullanmaya pek gerek kalmadı. Sağlık kuruluşlarında işlemler TC numarası ile yapılıyor. Reçeteler sağlık karnesine değil e-reçete olarak yazılıyor. Ancak yine de sağlık karnesini kaybedenler bu durumu SGK’ya dilekçe ile bildirmekle mükellefler. Sizlerde örnek dilekçedeki gibi dilekçe ile talebinizi bildirebilirsiniz.

SAĞLIK KARNESİNİ KAYBEDENLERDEN

ALINACAK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

SOSYAL SİGORTALAR KURUMU

……………………… SİGORTA/ SİGORTA İL  MÜDÜRLÜĞÜNE

 

                                                                               ……………………

 

 

…………………………………………………………….. sigorta sicil numarası ile Müdürlüğünüze bağlı ……………………………………………………………………………. işyerinde  ………/……/…….. tarihinden beri çalışmaktayım.

 

……………………………………………………….. ait yeni tip sağlık karnelerini kaybettim, yenisinin verilmesini;

 

Arz ederim.

……./……./200..

 SİGORTALININ

ADI- SOYADI :  …………………………………

 

İMZASI            : ………………………………….

 

 

 

 

 

 

İKAMETGAH ADRESİ        : ……………………………………………

……………………………………………

……………………………………………

 

TELEFONU

 

İŞ TELEFONU   : ……………………………………………

EV TELEFONU : ……………………………………………

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Jolito dedi ki:

    8-1-1979 sigortalıyım prim gfcn sayım 3495 gf6rfcnfcyor.s.arabistanda iki yıl e7alışmışlığım var oraya şahıs değil dlevet vizesi alarak ve dlevet işe7isi olarak gittim sf6zleşmem hala duruyor pasaportum yok bu iki yılı nasıl alabilirim. ayrıca tfcrkiyede e7alışmış olduğum 1987 ve 1989 arasındaki primlerim başka bir şahısda gf6rfcnfcyor ssk daha sonra sgk ya dfczeltilmesi ie7in dileke7e verdiğim halde hie7bir sonuş alamadım bu arkadaş benim prim gfcnlerimden yararlanarak emekli olabilirmi yada bu prim gfcnlerimi ben nasıl alabilirim. şunuda belirtmekte yarar var benim bu iki yıllık primim sgk da normal T.C. KİMLİK NO İLE c7IKMIYOR ana adı baba adı doğum yeri doğum tarihi ile sorgulandığında e7ıkıyor.tşk ederim.

BİR YORUM YAZ