Staj başvuru dilekçesi

Staj başvuru dilekçesi

Dilekçe ÖrnekleriStaj öğrencilerin teoride edindiği bilgileri pratiğe aktarma sürecidir. Herhangi bir meslek edinecek olan kişinin uygulamalı eğitim dönemi sonunda ya da içerisinde meslek bilgisini artırmak için bir kurumun, firmanın bir veya birçok bölümünde çalışarak geçirdiği döneme staj denir.

Öğrencilerin eğitim-öğretim dönemlerinde edindikleri teorik bilgilerin endüstriyel üretimlerde, günlük iş yaşamında nasıl kullanıldığını gördükleri, çalışmalara aktif olarak katılarak bilgi ve becerilerini geliştirdikleri dönemdir. Öğrencilerin mesleğe ilk adım attıkları dönem olan staj süresi bu nedenle iyi bir işyerinde, kurumda veya firmada değerlendirilmelidir. Lisede veya üniversitede okurken yapılan staj öğrencilere bilgiler hala tazeyken pratik yapma ve bu bilgileri uygulamaya geçirerek tecrübe edinme imkânını sunar.

Lise ve üniversite öğrencilerinin zorunlu staj hizmetlerini yapmaları tecrübe avantajıyla işe yerleşmelerinde de etkili oluyor. Meslek lisesi öğrencileri son sınıfta yıl boyunca üniversite öğrencileri ise okuluna göre değişmekle beraber 1-2 aylık sürelerde branşlarına göre bir kurumda staj yapmakla mükellef oluyor. Tercih edilen bir kurumda, işyerinde veya firmada staj yapmak için aşağıdaki gibi bir dilekçeyle ya da hazır staj başvuru formunu doldurarak başvurmak gerekiyor.

Üniversite staj başvuru formu örneği için tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Tembel öğrenciye burs yok! başlıklı makalemizde burs hakkı, bursun kesilmesi ve not ortalamasından bursun kesilmesi hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ