Tapu isim tahsisi için dilekçe örneği

Tapu isim tahsisi için dilekçe örneği

dilekceTapu işlemleri yapılırken sehven yapılan yanlışlık sonucu ismin kayıtlara yanlış geçmesi ileride sorunlara neden olabilmektedir. Tapu kayıtlarında kimlik bilgilerinin düzeltilmesi (isim düzeltme, tashih) için mahkemeye başvurmak gerekmektedir. İsim tahsisi için Sulh ya da Asliye Hukuk Mahkemesine başvuru yapılmaktadır. Tapu kayıtlarında kimlik bilgilerinin yanlış yazıldığının fark edilmesiyle, düzeltilmesi için açılan davalarda, davacı taraf tapu kayıtlarındaki kimlik bilgilerinin nüfus kayıtlarına uygun hale getirilmesini talep etmektedir. Bu tür davalarda hasım gösterilen Tapu Sicil Müdürlüğü ile aralarında bir uyuşmazlık olmadığının da belirtilmesi davanın daha hızlı sonuçlanmasını sağlar.

Tapu isim tahsisi için dilekçe örneği

NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİNE

                                                                                              …………….

 

DAVACI        : Ad Soyad Adres TC Kimlik no

DAVALI        : …… ………… TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ

 

DAVA            : TAPUDA İSİM VE SOY İSİM  TASHİHİ

 

AÇIKLAMA  : İzmir ili ……….. ilçesi ………………….mahallesi  ………….. ada ………………. Parselde  kayıtlı taşınmazda …………….. olan ismim ……………..olarak yazılmıştır.

 

DELİLLER : Nüfus kaydı şahit beyanı vediğer resmi kayıt ve sair belgeler.

 

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı ve yine yukarıda pafta ve parsel numaralarını belirttiğimiz tapu kaydında …….. ismimin …… olarak değiştirilmesini  saygılarımla arz ederim.  …./…./2013

 

 

 

Davacı


Bir önceki yazımız olan Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı- AKEV başlıklı makalemizde AKEV, AKEV burs başvurusu ve AKEV burs şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ