Defter belge ibraz dilekçesi

Defter belge ibraz dilekçesi

fabrika-staj-dilekcesi-ornegi-1Vergi Usul Kanunu’nun 253 . maddesine göre defter ve belgeleri muhafaza etme süresi 5 yıldır. İlgili kanunun 256. maddesine göre muhafaza etmek zorunda olan defterlerin ibrazı zorunludur. Mükelleflerin tutmakla mükellef oldukları defter ve belgeleri kuruma ibraz etmek için dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Bu defter ve belgeler yetkililer tarafından istendiği zaman incelenmek üzere teslim edilir. Defter ve belgelerin yetkililere ibraz edilmemesi özel usulsüzlük cezasını ve hapis cezasını gerektirir.

Günlük hayatta mükelleflerin vergi dairesi ile ilgili çeşitli işlemleri bulunmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı sisteminde yaptığı düzenlemelerle bugün birçok işlem internet üzerinden yapılmaktadır. Sitemizde sizlere Gelir İdaresi Başkanlığı’na sunulmak üzere örnek dilekçeler sunmaya çalışıyoruz. Bu örnekler ışığında mükellefler her türlü talep ve şikayetleri için kısa sürede başvuru dilekçesi hazırlayarak ilgili birimlere iletmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı ile ilgili talebiniz varsa o konuyla ilgili dilekçeyi seçtikten sonra kendinize ait güncel bilgilerle dilekçeyi doldurunuz. Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde bu konuda online başvuru hizmeti de bulunmaktadır. Başvuruların elektronik ortamda alınabilmesi için ilgili bağlantıya tıklayınız. Ödeme kaydedici cihaz levhası talep dilekçesi online başvuru ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ