Ödeme kaydedici cihaz alma yazısı izin dilekçesi

Ödeme kaydedici cihaz alma yazısı izin dilekçesi

odeme-kaydedici-cihaz-levhasi-talep-dilekcesi-1Perakende mal veya hizmet satışı ile uğraşan birinci ve ikinci sınıf ticaretle uğraşan esnaf, fatura vermek zorunda olmadıkları satışlarını belgelendirmek amacıyla 3100 sayılı Katma Değer Vergisi mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihaz Kullanmaları Hakkındaki Kanun kapsamında Ödeme Kaydedici Cihaz kullanmak zorundadırlar. Yazar kasa, pos gibi bu cihazı almak amacıyla kuruma bir dilekçe ile başvuru yapmak gerekmektedir.

Günümüzde birçok işlemin internetten yapılması vatandaşların işlerini kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle artık vergi dairesi ile ilgili çeşitli işlemlerde internetten yapılmaktadır. i Gelir İdaresi Başkanlığı yeni düzenlemelerle internet üzerinden birçok işlem yapılmak üzere hizmet sunmuştur. Sitemizde her konuda çeşitli dilekçe örneklerine yer veriyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı’na verilmek üzere en sık kullanılan dilekçelerden bazı örnekler vermeye çalışıyoruz. Bu örnekleri inceleyen mükellefler her türlü talep ve şikayetleri için kısa sürede başvuru dilekçesi hazırlayarak sorunlarına ve taleplerine çözüm bulmaktadır.

Vergi dairelerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan hangi konuda talebiniz varsa o konuyla ilgili dilekçeyi seçtikten sonra kendinize ait güncel bilgileri giriniz. Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde bu konuda online başvuru hizmeti de bulunmaktadır. Başvuruların elektronik ortamda alınabilmesi için ilgili bağlantıya buradan ulaşabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ