Ödeme kaydedici cihaz levhası talep dilekçesi

Ödeme kaydedici cihaz levhası talep dilekçesi

odeme-kaydedici-cihaz3100 sayılı Katma Değer Vergisi mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihaz Kullanmaları Hakkındaki Kanun kapsamında perakende mal veya hizmet satışı ile uğraşan birinci ve ikinci sınıf tacirler, fatura vermek zorunda olmadıkları satışlarını belgelendirmek amacıyla Ödeme Kaydedici Cihaz kullanmak zorundadırlar. Bu cihazı talep etmek amacıyla kuruma bir dilekçe ile başvurmak gerekmektedir.

Her mükellefin günlük hayatta vergi dairesi ile ilgili çeşitli işlemleri bulunmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı sisteminde yapılan düzenlemelerle bugün birçok işlem internet üzerinden yapılmaktadır. Sitemizde sizlere Gelir İdaresi Başkanlığı’na sunulmak üzere sıklıkla kullanılan dilekçelerden bazı örnekler vermeye çalışıyoruz. Bu şekilde mükellefler her türlü talep ve şikayetleri için kısa sürede başvuru dilekçesi hazırlayarak çözüm bulmaktadır.

Vergi dairelerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan hangi konuda talebiniz varsa o konuyla ilgili dilekçeyi seçtikten sonra kendinize ait güncel bilgileri giriniz. Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde bu konuda online başvuru hizmeti de bulunmaktadır. Başvuruların elektronik ortamda alınabilmesi için ilgili bağlantıya tıklayınız. Ödeme kaydedici cihaz levhası talep dilekçesi online başvuru ekranına buradan ulaşabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ